Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Známa banka na Slovensku čelí kybernetickým útokom. Ako to ovplyvní jej klientov?

Klienti môžu mať takéto problémy.


Slovenská aj česká pobočka Fio banky zverejnila nepríjemné správy. Klienti môžu v súčasnosti naraziť na ťažkosti pri prihlasovaní sa do internetového a mobilného bankovníctva.

„V posledných dňoch sme sa stali obľúbeným terčom kybernetických útokov, ktoré chvíľkovo zneprístupňujú naše aplikácie,“ informovala banka na sociálnej sieti.

„Žiadne dáta, citlivé údaje ani financie v nebezpečenstve nie sú. Útočníkom ide len o spôsobenie nepríjemností. Ospravedlňujeme sa za prípadné komplikácie a ďakujeme za pochopenie,“ uviedla Fio banka.

Viacero klientov sa sťažovalo na problémy so službami. „To nie sú „krátkodobé problémy“, ale opakované neohlásené a dlhodobé výpadky, keď nefunguje prístup do aplikácie, autorizácia platieb, v podstate nič. Buď to urýchlene vyriešite, alebo to vyriešime my odchodom do inej banky,“ napísal jeden klient a pridala sa aj ďalšia klientka: „Kedy bude odstránený problém? Odvčera mi nikto nevie poslať peniaze na účet.“

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.