Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Známa firma dlhuje Slovákom stovky eur. Vzala si zálohy a odmlčala sa, prípad rieši polícia

So svojimi nespokojnými zákazníkmi nekomunikuje.


Spoločnosť Eiffel Optic, ktorá vlastní sieť obchodov s okuliarmi, má finančné problémy. Všetko sa začalo hromadným zatváraním predajní, teraz sa ozývajú nespokojní zákazníci, ktorí ostali bez objednaného tovaru a aj bez peňazí. Niektorí sa dokonca spojili a zvažujú spoločné trestné oznámenie. O prípad sa už navyše zaujíma polícia, informujú TV NOVINY.

V Česku spoločnosť ohlásila krach už pred dvomi mesiacmi. Zároveň však tvrdila, že tento problém sa Slovenska netýka. „Eiffel Optic SK je samostatný právny subjekt a koná samostatne. K príčinám krachu Českej spoločnosti Eiffel Optic nie sme oprávnení sa vyjadrovať,“ uviedla pre TV NOVINY riaditeľka spoločnosti Andrea Pekerginová ešte vo februári.

Bezradní zákazníci

Ako sme už spomenuli, koncom marca začala spoločnosť zatvárať aj slovenské pobočky. Nebolo by na tom nič podozrivé, ak by mala vysporiadané všetky objednávky, čo sa bohužiaľ nestalo. Zákazníci nemajú peniaze a nazdávajú sa, že okrem nich neuvidia ani „zakúpený tovar“.

Mohlo by ťa zaujímať:

Poznáme dátum otvorenia prvého Primarku na Slovensku. Bude mať až dve podlažia

Spoločnosť nie je možné kontaktovať mailom, rovnako nefungujú ani mobilné čísla. Keďže sumy, ktoré dlhuje jednotlivým zákazníkom, neprekračujú vymedzenú hranicu, polícia by to mohla riešiť len ako priestupok. Preto sa viacerí z poškodených rozhodli spojiť a podniknúť právne kroky nie ako jednotlivci, ale ako skupina.

Nemalé dlžoby

Podľa informácií, ktoré uviedli TV NOVINY, spoločnosť Eiffel Optic v Česku za hlavné dôvody krachu označila pandémiu. V roku 2019 síce vykázala zisk viac ako 25-tisíc eur, o dva roky sa však prepadla do 335-tisícovej straty. Sociálna poisťovňa a Finančná správa takisto evidujú dlhy vo výške takmer 50-tisíc eur. Prípad budeme aj naďalej sledovať.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.