Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Známa mačka s vypúlenými očami sa stala starostkou mesta Hell

Jedinečná Jinx naozaj nemá vo svete páru.


Internet je plný „zvieracích influencerov“, predovšetkým psíkov a mačičiek, ktoré sú schopné získať státisíce fanúšikov a svojim majiteľom zarobiť slušný balík. Ak sa ti zdá, že v tomto poli sa pohybuje príliš veľa „konvenčne pekných“ zvieratiek, určite oceníš jedinečnú krásu mačky Jinx.

Jinx sa preslávila vďaka svojim obrovským vypúleným očiam a veľkým labkám, uvádza MLive. Čiernu krásavicu je naozaj ťažké prehliadnuť a vďaka tomu má už vyše 400-tisíc sledovateľov na Instagrame a 736-tisíc fanúšikov na TikToku.

Politická kariéra

Vyzerá Jinx ako niekto, komu by si zveril post starostu? Dokonca v meste, ktoré sa volá Peklo?

Mia, majiteľka mačky, oznámila, že 24. apríla sa Jinx chopila starostovskej funkcie v meste Hell v Michigane. Malo na to zviera vhodnú kvalifikáciu? Ako získala dostatočnú podporu verejnosti?

Jinx post nezískala po náročnej kampani a dlhodobej politickej práci. Doslova si ho kúpila. Pozícia starostu Hell má totiž len čisto symbolický význam a na deň sa jej môže ujať ktokoľvek, kto zaplatí 100 dolárov. Ako sme sa presvedčili, túto možnosť majú k dispozícii aj zvieratá. Jinx bola prvým zvieratkom v kresle starostu.

Po uplynutí jedného dňa vo funkcii bola mačacia starostka odvolaná miestnym reverendom. Politická kariéra Jinx vznikla pôvodne ako žart. Mia na Twitteri uviedla, že jej mačacia kamoška bude kandidovať za prezidentku USA. Niekto v komentároch navrhol, nech radšej porozmýšľa o mestečku Hell.

Nový domov našla náhodou

Mia a Jinx žijú v Kalifornii. Nerozlučná dvojica sa dala dokopy úplne náhodou v roku 2018. Žena po príchode domov začula mňaukanie v záhrade. Rozhodla sa ho nasledovať a následne objavila úplne malé mačiatko, ktoré mohlo mať asi 3 týždne.

Hoci Mia nemala v pláne adoptovať si zvieratko, osud to zariadil inak a o malé mača sa rozhodla postarať. Ako Jinx rástla, Mia si začala všímať, že je iná ako iné mačky. Obrovské oči a veľké labky sa jednoducho nedali prehliadnuť.

Majiteľka hovorí, že Jinx nemá žiadnu diagnózu a veterinári potvrdili, že je zdravá. Jednoducho sa narodila so zvláštnymi proporciami. Dodáva však, že mačička je oproti iným mačkám riadne nemehlo a ani zďaleka nepatrí k akrobatom, akými je väčšina mačiek.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť