Známa slovenská influencerka sa bojí, že zabije vlastné dieťa. O svojom strachu prehovorila na sociálnej sieti

"Viem, že to nikdy neurobím, no v hlave tá myšlienka príde," priznáva.


Každá žena už asi v živote počula vetu, že pôrod všetko zmení. Okrem toho, že príde do života instantné šťastie z privedenia niekoho na svet, príde aj strach o toto malé stvorenie. Popôrodnou depresiou trpí mnoho žien a o svoju skúsenosť sa podelila aj slovenská influencerka Erika Mokrý na svojom Instagrame.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Erika je známa najmä kvôli svojej knihe Tak trochu inak a na Instagrame má takmer 17-tisíc sledovateľov. Otvorene hovorí o rôznych nerestiach, ktoré ju v živote stretli, a teraz možno mnohých šokovala s priznaním po pôrode.

„Bojím sa, že zabijem vlastné dieťa. Vlastne… Ja sa vidím, ako sa to chystám urobiť. Že ho bodnem, že ho hodím o stenu, utopím, vyhodím z okna a… A ešte toto a tamto.. Viem, že to nikdy neurobím, no v hlave tá myšlienka príde a ja odkladám nože, vriacu polievku a odchádzam do inej izby a zväčša počítam. Kachličky, čiarky v dreve, fľaky na zrkadle alebo len tak, do dvadsať,“ začína Erika.

Určite si prečítaj:

Fotograf Martin Greguš: Omnoho viac sa bojím ľudí než polárnych zvierat. Situácia s medveďmi na Slovensku je zveličovaná (ROZHOVOR)

Obsedantno-kompulzívna porucha, alebo inak OCD

Influencerka ďalej priznáva, že má obsedantno-kompulzívnu poruchu. „Na začiatku boli tie predstavy len také… Len také, že mi preblesklo hlavou pri krájaní mäsa, že čo by sa stalo, keby som bodla Eliasa. Potom to šlo hlbšie a ďalej a začalo to byť násilnejšie a na… Grcku aj na hovno. Už to nepreblesklo len tak. Už to trvalo,“ priznáva Mokrý.

„Viete, vždy som si myslela, že OCD je niečo ako Monk. Že ste prehnane čistotní, kontrolujúci či usporadúvajuci. No OCD je širšie, prefíkanejšie a hlavne zložitejšie,“ dodáva.

Influencerka ďalej priznáva, že poruchou trpí už viac ako rok. OCD sa podľa jej slov dá liečiť, len treba začať. Zároveň tvrdí, že na mieste je tiež terapeutická pomoc, ktorá zachraňuje životy.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ľudia s obsedantno-kompulzívnou poruchou majú obsedantné a nechcené myšlienky, obrazy alebo nutkania. Tieto myšlienky často riešia alebo neutralizujú kompulzívnym a opakovaným správaním. To môže viesť k cyklu opakovaných, nekontrolovaných a nežiaducich myšlienok a správania, ktoré môžu mať významný vplyv na ich každodenný život.


Tagy:
REKLAMA
Nikola Kulová
Šoubiznis je pre mňa ako druhý domov a rada prinášam obsah, ktorý čitateľov zaujme. Píšem PR články, kde fakty prepájam s príbehom, a najviac si užívam rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami. Mojím cieľom je sprostredkovať čitateľom príbehy, ktoré baví a zároveň obohacujú.
Najčítanejšie
Podobné