Známu značku výrobkov na starostlivosť o vlasy Olaplex žaluje až 28 žien, ktoré tvrdia, že produkty spôsobujú vypadávanie vlasov, pľuzgiere a iné neželané stavy. Na značku predávajúcu svoje produkty aj na Slovensku sa valí závažné obvinenie. Podľa informácií z webu BBC totiž ide o závažné a preukázateľné ťažkosti spôsobené výrobkami.
Značka Olaplex zahŕňa šampóny, kondicionéry a ošetrenia, ktoré sľubujú bezpečné opravenie narušených väzieb a omladenie vlasov. V žalobe sa však uvádza opak. Olaplex vraj používa škodlivé chemikálie, ktoré zanechali vlasy a pokožku hlavy žien v horšom stave. Olaplex, samozrejme, zareagoval. Po obdržaní žaloby spoločnosť zverejnila výsledky testov, ktoré podľa nej ukazujú, že produkty sú bezpečné.
„Sme pripravení energicky brániť našu spoločnosť, našu značku a naše produkty pred týmito nepodloženými obvineniami,“ vyjadrila sa spoločnosť vo vyhlásení na Instagrame. Značka Olaplex vznikla v roku 2014 a odvtedy sa teší úspechu, keďže neustále spolupracuje s influencermi na sociálnych sieťach. Vďaka tomu sa značka rýchlo stala veľmi obľúbenou. Medzi jej influencerských „kolaborantov“ sa ráta aj Kim Kardashian a Drew Barrrymore.
Čo obsahuje žaloba na spoločnosť Olaplex?
Výrobky spoločnosť Olaplex sa dajú získať v cene od 30 až do 90 eur. Aj kvôli tomu mohli zákazníci nadobudnúť dojem, že ide o značku predstavujúcu exkluzivitu a spoľahlivosť. Pozitívna zmena sa ale nedostavila. Niektoré z klientok sa ale dočkali toho, že prišli o polovicu vlasov. Ako si vieš predstaviť, takáto skúsenosť vie so sebou priniesť nie len estetické, ale aj psychické ťažkosti. Z tohto dôvodu sa 28 žien rozhodlo Olaplex žalovať.
Poškodené by mala zastupovať známa advokátska kancelára, ktorá už na súd podala oficiálnu žalobu. Žaloba od kozmetickej firmy žiada, aby každej poškodenej vyplatila odškodné vo výške 75 000 dolárov. Žalobcovia zároveň poukázali na fakt, že výrobky obsahujú kontroverznú látku lilial. Jej používanie je v Európskej únii zakázané. Existujú totižto odôvodnené obavy z jej vplyvu na plodnosť žien. V krajinách mimo únie sa ale používa naďalej.