6. Rusom sa ich povesť národa, ktorý nikdy nepovie nie alkoholu, aspoň čiastočne podarilo zlepšiť v roku 2011. Vtedy do platnosti vstúpil zákon, podľa ktorého sa pivo oficiálne stalo alkoholickým nápojom. Dovtedy platilo, že produkty s obsahom alkoholu menším ako 10 % neboli alkoholickými nápojmi.
7. Nie každá krajina si môže povedať, že niekoľko dní u nich jednoducho nebolo. Potom, ako sa komunisti ujali moci v Rusku, bolo rozhodnuté o tom, že krajina vymení starý juliánsky kalendár za kalendár gregoriánsky. Aby bol tento prechod plynulý, 13 dní z februára 1918 bolo na rovinu vyškrtnutých a oficiálne sa teda „nikdy nestali“.
8. Medzi Rusmi je rozšírených mnoho rozmanitých povier. Veštice, médiá a ľudoví liečitelia sa tam tešia omnoho väčšej obľube ako v našich končinách. Veľmi známou poverou je napríklad tvrdenie, že pokiaľ prekročíš dieťa, ktoré sedí/leží/alebo je jednoducho malé, tak nenarastie.
9. Vodka je niečo, čo si s Ruskom každý okamžite spojí. S jej históriou sa spája mnoho mýtov. Najstaršie zmienky o tomto silnom nápoji pochádzajú zo stredovekého Poľska, dá sa preto predpokladať, že vznikla u našich severných susedov. Chemik Dmitrij Mendelejev býva označovaný za človeka, ktorý sa postaral o 40 % štandard. Nie je to ale tak, pretože štandard do platnosti vstúpil už vtedy, keď mal Mendelejev len 9 rokov.
10. Rusko má aj svoje tigre. Sibírsky tiger žije v rusko-čínskom pohraničí a patrí medzi kriticky ohrozené druhy. Ohrozuje ho hlavne klčovanie lesov, časté lesné požiare a pytliactvo. V tradičnej ázijskej medicíne sa totiž z jeho pozostatkov vyrábajú mnohé prípravky.