Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Určite poznáš známu hlášku z rovnomenného nesmrteľného českého filmu: Škola, základ života! Zdá sa však, že minimálne v niektorých prípadoch to tak celkom neplatí. V tomto článku ti predstavíme 10 celebrít, ktoré školské lavice príliš nedreli.

Z dnešného pohľadu sa dá povedať, že dôvodom mohla byť aj ich rebelantská povaha a bohémska duša. Svoj talent však dokázali zúročiť aj bez vzdelania.

1. Johnny Depp

Svetoznámy herec Johnny Depp nikdy nebol vzorným študentom. Vo svojich 12 rokoch dostal prvú gitaru, čo v ňom vzbudilo vášeň pre hudbu. Hral v niekoľkých kapelách, a keď mal 15 rokov, rozhodol sa seknúť so školou a stať sa profesionálnou rockovou hviezdou. Pomerne netradičné je, že ho v tomto zámere podporil aj riaditeľ strednej školy, ktorú v tom čase navštevoval.

Napokon ho však osud zavial do Hollywoodu, kde sa začal venovať herectvu. Na hudbu však nezanevrel a na svojom konte má mnoho pozoruhodných albumov.

Shutterstock

2. Jim Carrey

Ani Jim Carrey, ktorý si získal srdcia divákov v mnohých úspešných komédiách aj emotívnych drámach, v školských laviciach veľa vody nenamútil. Už od malička mal komediálny talent, avšak robilo mu veľké problémy uchytiť sa. Navyše v jeho rodine prepočítavali každý cent, takže Jim už ako malý chlapec pracoval, aby finančne pomohol.

Ako 16-ročný potom školu z finančných dôvodov opustil. A hoci jeho začiatky rozhodne neboli jednoduché, napokon sa dokázal presadiť a jeho komediálny talent si všimli aj v Hollywoode. Zvyšok je už známa história.

Shutterstock

3. Jennifer Lawrence

Oscarová Jennifer Lawrence mala trochu komplikované detstvo. Neskôr priznala, že bola hyperaktívne dieťa a trpela tiež sociálnou úzkosťou. Tieto negatívne pocity však dokázala poraziť práve herectvom.

Škole dala zbohom vo svojich 14 rokoch, pretože, ako prezradila, prioritou bola jej kariéra. Toto sústredenie na herectvo sa určite vyplatilo, keďže dnes patrí Jennifer k najlepším a najúspešnejším herečkám svojej generácie.

Shutterstock

4. Rihanna

Super úspešná speváčka (ale aj herečka) Rihanna milovala hudbu už odmalička. Jej detstvo však bolo negatívne poznačené otcovou závislosťou od drog a alkoholu. Ako sa speváčka vyjadrila, v jej rodine nebola núdza ani o fyzické násilie. Keď sa napokon jej rodičia rozviedli, Rihanna mala 14 rokov.

Ako sama prezradila, pôvodne chcela dokončiť strednú školu a zmaturovať, lenže spevácka kariéra dostala prednosť. Rihanna tak v 16 rokoch definitívne sekla so štúdiom a, ako všetci vieme, napokon hudobne celosvetovo prerazila.

Shutterstock

5. Ryan Gosling

Ryan Gosling na svoje detstvo nespomína príliš rád. Ako sám poznamenal, nemal skoro žiadnych kamarátov a často sa stával terčom šikany. Ťažkosti mu robilo aj učivo, a napokon sa vzdelával v domácom prostredí. Nadchol sa pre herectvo a spolu so svojou sestrou vystupovali na rôznych akciách či svadbách.

Keď mal 17 rokov, rozhodol sa, že svoju hereckú kariéru poriadne nakopne, a dal strednej škole zbohom.

Shutterstock

6. Nicole Kidman

Nicole Kidman formálnemu vzdelaniu tiež nikdy príliš neholdovala. Jej matka bola zdravotná sestra a otec biochemik a psychológ, lenže Nicole lekársky svet nelákal. Zamilovala si herectvo, hoci, ako sama povedala, ako dieťa bola veľmi nesmelá a dokonca koktala. Práve v herectve však našla útočisko.

Školu nechala za sebou, keď vo svojich 16 rokoch dostala ponuku zahrať si vo filme Bush Christmas. Spočiatku hrala viac na divadelných doskách než pred kamerou, ale postupom času sa z nej stala svetoznáma a rešpektovaná herečka.

Shutterstock

7. Keanu Reeves

Keanu Reeves bol tak trochu problémovým študentom. Počas piatich rokov vystriedal štyri stredné školy. Často sa dostával do problémov, pretože bol drzý a nerešpektoval autority. Niekoľkokrát sa dostal do hádky aj so samotným riaditeľom. Ako sa sám vyjadril, mal pocit, že do školy nezapadal, a podobný názor mali zrejme aj profesori. Z mnohých škôl ho totiž vylúčili.

Keď sa teda Keanu v 15 rokoch rozhodol, že sa stane hercom, definitívne so školou sekol a rozhodol sa zamerať na kariéru.

Profimedia

8. Robert Downey, Jr.

Robert Downey, Jr. na školu kašľal. Ako v prípade mnohých iných hercov, ani uňho nebola práve ideálna domácnosť. Downeyho otec, herec Robert Downey, Sr., bol drogovo závislý a dokonca mu nevadilo, že k drogám už od mladého veku pričuchol aj mladý Robert.

Z toho pramenili aj neskoršie Downeyho problémy s drogami. Ako dieťa si zahral v niekoľkých menších roličkách vo filmoch svojho otca, čo v ňom podnietilo vášeň k herectvu. Aj to bol dôvod, prečo sa Downey napokon rozhodol odísť zo školy. Jeho otec tým nebol nadšený, ale Robert bol pevne rozhodnutý. Dnes patrí k najlepším a najlepšie plateným hercom Hollywoodu.

Shutterstock

9. Tom Cruise

Tom Cruise vyrastal v chudobnej katolíckej rodine a svojho otca popísal ako neľútostného tyrana, ktorý ho často mlátil. Tom sa v škole začal zaujímať o herectvo a so spolužiakmi participoval na niekoľkých školských divadelných hrách. Zároveň sa jeho matka rozviedla a Cruise sa tak konečne zbavil násilníckeho otca.

Istý čas navštevoval seminár s myšlienkou, že sa stane katolíckym kňazom. Avšak po tom, ako františkánom spolu s kamarátmi ukradol alkohol a opil sa, bol vylúčený. Napokon dal prednosť herectvu a vo svojich 18 rokoch sa rozhodol splniť si svoj sen.

Jeho matka a nevlastný otec ho v tom podporovali a urobili dobre, keďže Cruise je už mnoho rokov jedným z najuznávanejších a najobľúbenejších hercov Hollywoodu.

Shutterstock

10. Quentin Tarantino

Kultový režisér Quentin Tarantino miloval filmy už od svojho detstva. Už ako 14-ročný písal prvé scenáre a spolupracoval na niekoľkých amatérskych divadelných predstaveniach. V 15 rokoch sekol so strednou školou a pracoval napríklad ako uvádzač v kine s filmami pre dospelých.

Veľký vplyv naňho mala jeho práca vo videopožičovni, vďaka čomu videl stovky filmov, ktoré ho výrazne ovplyvnili. Jeho prvý filmový pokus My Best Friend’s Birthday z roku 1987 bol, žiaľ, takmer kompletne zničený pri požiari. Tarantinovým regulárnym debutom sa tak stala gangsterka Gauneri z roku 1992, ktorá z neho urobila ostro sledovaného umelca.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť