Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 7.2.2023
sk
Vanda
cz
Veronika, Verona

Piatok večer. Sadám si na gauč a zapínam najznámejší film všetkých romantičiek – 3 000. Popíjam Bradov nápoj, jeden z najobľúbenejších nápojov na svete. Potrebujem si však niečo vyhľadať na internete a tak zapínam Backrub.

Už sa asi pýtate, o čom to točím? Ako to, že vám tieto názvy nič nehovoria? No, je to celkom jednoduché. Aj tie najslávnejšie filmy, seriály, či značky sa takmer volali inak, než ich poznáme dnes.

Tu je 14 pôvodných názvov známych spoločností či filmov, pri ktorých si poviete, že zmena ich názvu na poslednú chvíľu, dopadla viac než dobre.

1. Alexis Texas – Hannah Montana

imdb.com ( https://www.imdb.com/title/tt1540545/mediaviewer/rm1904958720)

Hannah Montana bola pred niekoľkými rokmi idolom mnohých mladých dievčat, no vedeli ste, že sa tak vôbec nemala volať? Tvorcovia jej na začiatku dali meno Alexis Texas. Nie že by to znelo zle, no je to aj meno jednej krásky z filmov pre dospelých. A tak vznikla Hannah Montana.

2. Mortimer – Mickey Mouse

Hovorí sa, že ak by nebolo manželky Walta Disneyho, dnes by sme určite túto postavičku volali Mortimer. Toto meno sa jej tak nepáčilo, že sa jej nakoniec manžel podvolil a zmenil ho na Mickey Mousa.

3. Blue Ribbon Sports – Nike

businessinsider.com, vikia.com

Predstavte si, že by ste namiesto známeho loga Nike, mali na svojich teniskách toto čudo. Nehovorím, že ide o logo, ktoré vymyslel amatér, no aj tak. Názov Nike, je odvodený od názvu gréckej bohyne víťazstva a ich slávne logo zase symbolizuje jej krídlo.

4. 3 000 – Pretty Woman

wikipedia.org, businessinsider.com

A viete prečo práve 3 000? Presne toľko peňazí totiž ponúkol v tomto filme Edward Lewis Vivian Warsovej za to, aby s ním strávila celý týždeň.

5. Firebird – Firefox

achive.org, cnbc.com

Webový prehliadač Firefox poznáme asi všetci. Pozná však niekto Firebird? Predpokladám, že nie, no presne takto sa mal tento voľne dostupný prehliadač volať. Spoločnosť sa nakoniec rozhodla pre názov Firefox. Povedala, že je to predsa podobné ako Firebird, akurát omnoho jednoduchšie na zapamätanie.

6. Auctionweb – Ebay

archive.org, cnbc.com

Stránka bola spustená v roku 1995 a nazývala sa AuctionWeb. Vtedy bola súčasťou zastrešujúcej firmy Ebay Internet, pod ktorú spadali ďalšie tri stránky. Názov domény spoločnosť zmenila až v roku 1997.

7. Cargo House – Starbucks

flickr.com, thesun.com

Príbeh tejto kaviarne začal ešte v roku 1971. Vtedy sa volala – Starbucks Coffee, Tea and Spice. Neskôr, v roku 1983, generálny riaditeľ spoločnosti Starbucks, Howard Schultz odišiel zo spoločnosti a založil si vlastnú kaviareň – II Giornale.

O štyri roky sa však do spoločnosti vrátil, aby ju kúpil. Vybral pre ňu skrátený názov Starbucks. Nebol to však jediný kreatívny nápad na názov spoločnosti. Vo výbere sa ocitol aj názov Cargo House.

8. Prezidentský palác – Biely dom

V minulosti sa Biely dom volal rôzne. Bol to Prezidentský palác, Prezidentský dom, ale aj Exekutívne sídlo každého prezidenta.

9. Backrub – Google

Businessinsider.com, Logolynx.com

Spoločnosť, ktorú dnes poznáme pod názvom Google, sa ešte v roku 1996 volala Backrub. O rok neskôr sa však premenovala na Google. Ktorý názov sa vám viac páči?

10. Lenny, Penny, a Kenny – Teória veľkého tresku

Pôvodne sa tento obľúbený seriál mal volať Lenny, Penny a Kenny. Tvorcovia seriálu však premenovali postavu Jima Parsonsa z Kennyho na Sheldona a tým bolo ich zvučnému názvu koniec. Asi sa ale úplne všetci zhodneme, že dnešný názov – Teória veľkého tresku pasuje seriálu ako riť na šerbeľ.

11. Mr. Cauliflower – Mr.Bean

Rowan Atkinsom, ktorý stvárňuje kultovú postavu Mr. Beana, si ju vymyslel ešte v čase, keď študoval na Univerzite v Oxforde. Súčasné meno jeho postavy však nebolo hneď také jasné. Medzi možnosťami bolo aj Mr. Cauliflower.

12. Picaboo – Snapchat

frozenfire.com,

Snapchat sa kedysi volal Picaboo. Do spoločnosti však prišiel list od firmy s fotoknihami, ktorá mala rovnaký názov. A tak sa tvorcovia rozhodli, že aplikáciu nazvú Snapchat.

Nie je to však jediná zmena. Aby sa táto aplikácia stala viac populárnejšou, jeden z jej pôvodných tvorcov navrhol, že by bolo dobré, ak by sa z nej stala aplikácia s nádychom vzrušenia, ktorá umožní partnerom na okamih zazrieť fotky, ktoré po vypršaní časového limitu už viac nebudú dohľadateľné.

13. Six of one – Priatelia

O Priateľoch vieme mnoho zaujímavostí, no akosi sa prehliada na fakt, že pôvodne sa mali volať Six of one. Seriál, ktorý má na celom svete milióny fanúšikov, si získal priaznivcov vďaka šestici kamarátov, ktorí spolu prežívajú radosti a starosti každodenného života.

14. Bradov nápoj – Pepsi

pepsistore.com, wikia.com

Verili by ste tomu, že pred rokom 1898 ste si nevychutnávali Pepsi, ale Bradov nápoj? A kto je vlastne ten Brad? Pepsi vynašiel Caleb Bradham v roku 1893 a tento nápoj pomenoval po svojom priezvisku.

O päť rokov neskôr ho však zmenil. V roku 1902 už vznikla spoločnosť Pepsi – Cola a to kvôli zvýšenému záujmu o tento nápoj, ktorý sa stával zo dňa na deň obľúbenejším.

Zdroj: boredpanda.com
Titulná fotka:


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť