Známe pesničky, ktoré mali pôvodne spievať iní speváci

„Shape of you“ pôvodne vôbec nemal spievať Ed Sheeran!

Zdroj: Dom Gould / pexels.com

Niektoré pesničky znejú akoby boli na mieru šité jednotlivým spevákom, speváčkam či skupinám. Málokto si Rihannu z roku 2005 pamätá z videoklipu k jej prvému hitu „Pon de Replay“. No vďaka pesničke „Umbrella“ sa z mladej a takmer neznámej barbadoskej speváčky Rihanny stala tá sexy bohyňa, ktorú dnes milióny fanúšikov bezhranične milujú.

V skutočnosti však bol dáždnikový megahit pôvodne určený… *chvíľka napätia* pre Britney Spears! Je ťažké si to predstaviť, ale stačilo málo a „umbrella-ella-ella“ by sme si všetci pamätali ako song od Britney alebo možno aj nie.

Umbrella GIF - Find & Share on GIPHY

Možno sme mnohým teraz prezradili krutú pravdu, ktorú nepoznali alebo nechceli poznať. Aj veľké spevácke hviezdy sú len ľudia a nikto nie je taký úžasný, aby vychrlil 12 nových chytľavých songov každý druhý rok. K pesničke treba napísať text, poskladať hudbu a vedieť dobre spievať.

Za mnohými veľkými hitmi stoja textári, ktorí pesničky len píšu, ale sami nespievajú. Hudobné texty niekedy prejdú dlhú cestu, kým sa dostanú až k interpretovi, ktorý ju naspieva. Veľké hity nevedomky odmietli aj také hviezdy ako Rihanna, Michael Jackson či Céline Dion.

1. „Toxic“ od Britney Spears bol pôvodne napísaný pre Kylie Minogue

Áno, Toxic, tá chytľavá elektro-popová pesnička, za ktorú Britney získala svoje (jediné) ocenenie Grammy, mala pôvodne patriť do repertoáru austrálskej speváčky Kylie Minogue. A vraj Kylie ani nebola nahnevaná, keď videla, aký mal Toxic úspech. Jednoducho to akceptovala a bola rada, že aspoň niekto iný zaň získal ocenenie.

Magical Kylie Minogue GIF - Find & Share on GIPHY

2. „Come & Get It“ Seleny Gomez mala naspievať Rihanna

RiRi už bola v tom čase veľkou pani speváčkou a všetci vedeli, že Rihanna premení akýkoľvek text na úspešný hit. Pesnička bola po Rihanne ponúknutá Selene Gomez a tá môže ďakovať nebesám, že ju prijala, pretože sa stala jej prvým hitom, ktorý sa dostal až na 6. priečku v hitparáde Billboard’s Hot 100 chart.

Selena Gomez Shrug GIF - Find & Share on GIPHY

3. „Chandelier“ a „Cheap Thrills“ mali tiež patriť na Rihannine cédečko

Sia sa do širšieho povedomia dostala len nedávno, no v oblasti hudobného priemyslu sa pohybuje už dve desiatky rokov. Predtým sa venovala skôr písaniu textov, až neskôr sa rozhodla začať sama aj spievať. A dobre urobila, lebo inak by sme pravdepodobne prišli o dva veľké hity, o ktoré Rihanna nestála.

Cheap Thrills Dance GIF by SIA – Official GIPHY  - Find & Share on GIPHY

4. Mileyino „We Can’t Stop“ mala naspievať Rihanna

Rihanna je nejaká príliš vyberavá a odmieta jednu pesničku za druhou. Ale asi vie, čo robí, keďže je aj tak úspešná a nechutne bohatá.

Rihanna Riri GIF - Find & Share on GIPHY

5. Najväčšie prekvapenie v kategórii takmer Rihanniných pesničiek? „Shape of You“ od Eda Sheerana!

Ed Sheeran pracoval aj ako textár a pôvodne napísal „Shape of You“ pre Rihannu. Text piesne však veľmi slečnu Rihannu nenadchol, a tak ju Ed naspieval sám a urobil viac než dobre.

Ed Sheeran GIF - Find & Share on GIPHY

6. Pesnička „Rock Your Body“, ktorú poznáme od Justina Timberlaka, mala patriť Michaelovi Jacksonovi

V roku 2001 Pharell Williams a jeho tím spolupracovali na novom CD pre Michaela Jacksona, no on na poslednú chvíľu z celého projektu vycúval a Pharellovi bolo asi ľúto vyhodiť von oknom niekoľkomesačnú prácu a preto ponúkol „Rock Your Body“ Justinovi. Timberlake, ako veľký fanúšik MJ, ponuku s radosťou okamžite prijal.

Micheal Jackson Dance GIF - Find & Share on GIPHY

7. „I Don’t Wanna Miss a Thing“ od skupiny Aerosmith mala naspievať Céline Dion

Pieseň bola pôvodne napísaná pre kanadskú speváčku Céline Dion, ale nakoniec sa samotná textárka rozhodla dať ju naspievať Aerosmithu, pretože sa jej viac pozdával nápad dať nahrať pesničku niekomu so silným mužským hlasom. Pesničku všetci dobre poznáme aj vďaka tomu, že je hudbou k legendárnemu filmu Armageddon, kde si zahrala aj dcéra Stevena Tylera, frontmana Aerosmithu, Liv Tyler.

Steven Tyler Aerosmith GIF - Find & Share on GIPHY

8. „Don’t Cha“ od Pussycat Dolls mala naspievať Paris Hilton

V roku 2005 bola Paris ponúknutá táto pesnička, ale nakoniec sa ňou preslávili dievčatá z Pussycat Dolls. Paris Hilton urobila najväčšiu chybu svojho života, lebo o rok neskôr síce aj ona vydala vlastný album, ale kto si ho ešte vôbec pamätá, všakže?

Pussycat Dolls GIF - Find & Share on GIPHY

9. „How Will I Know“ najprv odmietla Janet Jackson

Sestra Michaela Jacksona túto ponuku odmietla, ale dostala sa do rúk Whitney Houston, ktorá vďaka nej spravila veľkú dieru do hudobného sveta.

Angry Janet Jackson GIF - Find & Share on GIPHY

10. „Let’s Get Loud“ od Jennifer Lopez takmer naspievala Gloria Estefan

Americká speváčka kubánskeho pôvodu Gloria Estefan u nás síce nie je veľmi známa, ale v Latinskej Amerike je niečo ako Madonna spievajúca po španielsky. Táto latino diva nielen spieva, ale aj hrá vo filmoch a skladá pesničky. Pesničku „Let’s Get Loud“ pôvodne napísala pre seba, ale nakoniec ju prenechala Jennifer Lopez, v ktorej videla obrovský potenciál.

Not Approve Jennifer Lopez GIF by American Idol - Find & Share on GIPHY

Zdroj: glamour.com, stylecaster.com


Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 na nepoznanie zamaskovaných hercov v desivých úlohách, ktorí sú v realite veľkí sympaťáci

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME