Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 26.2.2024
sk
Viktor
cz
Dorota
, Dorotea

Známe postavy zo seriálu Scooby-Doo sa dočkali výrazných zmien. Fanúšikovia nie sú spokojní

V novom seriáli Velma od HBO dostaneme na známe postavy odlišný pohľad.


Obľúbený animovaný seriál Scooby-Doo sa dočká novej verzie. Respektíve, aby sme boli presní, pôjde o spin-off s názvom Velma. Ten sa bude točiť okolo postavy Velmy Dinkley a jej života ešte predtým, než sa pridala k Fredovi, Daphne, Shaggymu a Scoobymu a začala s nimi riešiť rôzne záhady.

Animovaný seriál dorazí v roku 2023 na HBO Max a tvorcovia nám už stihli predstaviť vizuálnu podobu hlavných hrdinov. Tá sa však dosť líši od tej, na ktorú boli fanúšikovia roky zvyknutí. Fred, Daphne a Shaggy skrátka vyzerajú výrazne inak a mnohým fanúšikom sa to, pravdaže, príliš nepáči.

Mnohí kritizujú už len fakt, že seriál vzniká a že tvorcovia musia ryžovať na starej sláve overenej značky a nedokážu vymyslieť nič nové. Iní si zase neodpustili poznámky na vzhľad hlavných hrdinov, ako aj to, že majú iný etnický pôvod.

Velma bude súčasťou LGBTIQ+ komunity

Podľa dostupných informácií by v tejto verzii mala Velma pochádzať z Indie, Shaggy bude Afroameričan a Daphne Aziatka. Tvorcovia zároveň potvrdili, že Velma bude lesba. Nový seriál by mal byť určený primárne dospelým divákom (pes Scooby sa v ňom neobjaví).

Ako si iste vieš predstaviť, tieto správy sa stretli s pomerne silnou kontroverziou. Mnohí členovia LGBTIQ+ komunity, ale aj iní fanúšikovia však prijali fakt, že je Velma lesba, veľmi priaznivo. Napokon, špekulovalo sa o tom už dlhšie. Pôvodne mala byť Velma ako lesba vyobrazená už v dvoch celovečerných filmoch. Vtedy ale zasiahlo štúdio Warner Bros., ktoré tieto narážky odstránilo a Velmu predstavilo ako heterosexuálku.

YouTube video

Postavám v seriáli prepožičajú hlasy Mindy Kaling (Velma), Sam Richardson (Shaggy), Constance Wu (Daphne) a Glenn Howerton (Fred). Okrem nich budeme počuť aj hlasy Russella Petersa, Melissy fumero, Jane Lynch, Wandy Sykes, Stephena Roota či Cherry Jones. Premiéra je naplánovaná na budúci rok.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.