Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Známe postavy zo seriálu Scooby-Doo sa dočkali výrazných zmien. Fanúšikovia nie sú spokojní

V novom seriáli Velma od HBO dostaneme na známe postavy odlišný pohľad.


Obľúbený animovaný seriál Scooby-Doo sa dočká novej verzie. Respektíve, aby sme boli presní, pôjde o spin-off s názvom Velma. Ten sa bude točiť okolo postavy Velmy Dinkley a jej života ešte predtým, než sa pridala k Fredovi, Daphne, Shaggymu a Scoobymu a začala s nimi riešiť rôzne záhady.

Animovaný seriál dorazí v roku 2023 na HBO Max a tvorcovia nám už stihli predstaviť vizuálnu podobu hlavných hrdinov. Tá sa však dosť líši od tej, na ktorú boli fanúšikovia roky zvyknutí. Fred, Daphne a Shaggy skrátka vyzerajú výrazne inak a mnohým fanúšikom sa to, pravdaže, príliš nepáči.

Mnohí kritizujú už len fakt, že seriál vzniká a že tvorcovia musia ryžovať na starej sláve overenej značky a nedokážu vymyslieť nič nové. Iní si zase neodpustili poznámky na vzhľad hlavných hrdinov, ako aj to, že majú iný etnický pôvod.

Velma bude súčasťou LGBTIQ+ komunity

Podľa dostupných informácií by v tejto verzii mala Velma pochádzať z Indie, Shaggy bude Afroameričan a Daphne Aziatka. Tvorcovia zároveň potvrdili, že Velma bude lesba. Nový seriál by mal byť určený primárne dospelým divákom (pes Scooby sa v ňom neobjaví).

Ako si iste vieš predstaviť, tieto správy sa stretli s pomerne silnou kontroverziou. Mnohí členovia LGBTIQ+ komunity, ale aj iní fanúšikovia však prijali fakt, že je Velma lesba, veľmi priaznivo. Napokon, špekulovalo sa o tom už dlhšie. Pôvodne mala byť Velma ako lesba vyobrazená už v dvoch celovečerných filmoch. Vtedy ale zasiahlo štúdio Warner Bros., ktoré tieto narážky odstránilo a Velmu predstavilo ako heterosexuálku.

Postavám v seriáli prepožičajú hlasy Mindy Kaling (Velma), Sam Richardson (Shaggy), Constance Wu (Daphne) a Glenn Howerton (Fred). Okrem nich budeme počuť aj hlasy Russella Petersa, Melissy fumero, Jane Lynch, Wandy Sykes, Stephena Roota či Cherry Jones. Premiéra je naplánovaná na budúci rok.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť