Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Známe slovenské reťazce sťahujú z predaja tieto potraviny. Môžu byť pre ľudí nebezpečné

Môžeš ich vrátiť v ktorejkoľvek predajni aj bez dodania pokladničného bloku.


Na pultoch slovenských reťazcov sa opäť objavil nebezpečný produkt a tentokrát nebol iba jeden. Spoločnosť Müller na svojej stránke pred pár dňami informovala o chybe pri výrobe Vegan Mousse, ktorá je vytvorená na kokosovom základe (2 x 70 g).

K chybe došlo tým, že pri výrobe sa do produktov dostala aj mliečna bielkovina, ktorá nebola súčasťou receptúry. „To môže viesť k možným alergickým reakciám u ľudí, ktorí trpia alergiou na mliečnu bielkovinu,“ uvádza výrobca.

Dodáva, že pre ľudí bez alergických reakcií je možné produkt ďalej konzumovať. „Žiadame alergikov, aby sa zdržali konzumácie vyššie uvedených výrobkov s uvedeným dátumom spotreby a aby príslušné výrobky vrátili na predajné miesto. Tam vám bude vrátená čiastka za výrobok, a to aj bez predloženia účtenky,“ dodáva Müller s ospravedlnením.

Chyba s uniknutou mliečnou bielkovinou sa týka iba produktov minimálnej trvanlivosti do 13. mája 2023, respektíve 27. mája 2023.

mullermilch.sk

Nebezpečná škorica

K vegánskej pene sa pridala aj spoločnosť Billa s 30-gramovým balením mletej škorice značky Clever, konkrétne produktom s dátumom minimálnej trvanlivosti do 11.1.2025.

„Nemožno vylúčiť potenciálne zdravotné riziko, nakoľko na základe senzorického testu bol zistený nečistý, cudzí a chemický pach,“ informuje Billa. Spoločnosť zároveň vyzýva zákazníkov, že ak si daný produkt zakúpili, môžu ho vrátiť v akejkoľvek predajni, a to aj bez dodania pokladničného dokladu. Suma bude zákazníkom vrátená v plnej výške.

Billa

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje