Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Keď premýšľame o živote celebrít, predstavujeme si obrovské sídla, luxusné reštaurácie, exkluzívne autá a drahé oblečenie. Pre niektorých to platí a my im to miestami aj „jemne“ závidíme. Ale sú aj takí boháči, ktorí napriek miliónom dolárov na ich bankových kontách stále vedú – na svoje možnosti – veľmi obyčajné životy.

Niekedy sa za tým skrývajú veci, ktoré sme o danej hviezde možno ani netušili. Toto sú niektorí známi milionári, ktorí peniazmi len tak nerozhadzujú.

Tobey Maguire

Herec, ktorý sa preslávil rolou Spider-Mana, sa netají tým, že vyrastal v chudobnej rodine. To malo obrovský vplyv na jeho osobnosť a postoj k peniazom v súčastnosti. A tak aj keď je dnes veľmi bohatý, namiesto míňania peňazí ich radšej investuje.

Nemá prepychovú vilu, žije na malom statku a hovorí, že nechce minúť všetky svoje peniaze, kým je ešte mladý. Tobey myslí aj na svoju starobu a budúcnosť svojich detí.

Profimedia

Adele

Speváčka, ktorej meno je v Guinnessovej knihe rekordov zaznamenané pre svetové úspechy v hudbe, vedie veľmi jednoduchý životný štýl. Nemíňa veľa peňazí na oblečenie, taktiež nepridáva na sociálne siete fotky z jácht či luxusných dovoleniek. Po tom, čo sa Adele rozviedla so svojím manželom, vychováva sama syna a neplytvá peniazmi na veci, ktoré nepotrebuje.

Profimedia

Ashton Kutcher a Mila Kunis

Táto dvojica vie, ako správne narábať so svojím bohatstvom. Obaja prežili veľmi zlé detstvo, a preto sa snažia pomáhať druhým a využívať svoje finančné možnosti užitočným spôsobom. Taktiež učia svoje deti to isté. Peniaze, ktoré mali ich potomkovia zdediť, pôjdu priamo na charitatívnu nadáciu.

Profimedia

Renée Zellweger

Ďalšia herečka, ktorá aktívne a veľkými čiastkami prispieva na charitu. Blondínka, ktorá sa preslávila kinohitom Denník Bridget Jonesovej, vyrástla v chudobnej rodine a dobre vie, aké ťažké je zarobiť si peniaze. Keď bola mladá, pracovala ako servírka a dodnes žije skromne. Nekupuje si drahé oblečenie, sleduje zľavy a dobré ponuky a snaží sa šetriť aj s elektrinou.

Profimedia

Bill Murray

Aj keď má na konte niekoľko miliónov, nikdy neutrácal veľa peňazí za autá alebo nákupy a nemá ani žiadneho manažéra. Ak mu niekto chce ponúknuť rolu, musí mu osobne zavolať. Bill robí veľa vecí, ktoré sa trochu podobajú na štýl a lá strýko Držgroš. Napríklad, chodí na svadobné párty, i keď nebol pozvaný, alebo predáva vstupenky na bejzbal.

Profimedia

Robert Pattinson

Robert Pattinson je jedným z najpopulárnejších hercov a zdá sa, že by si pravdepodobne mohol dovoliť čokoľvek. Stále však žije jednoduchým a nenápadným životom, príliš sa neukazuje na večierkoch a ani sa nestravuje v drahých reštauráciách. Namiesto toho chodí metrom, navštevuje bežné kaviarne a nosí jednoduché oblečenie.

Profimedia

Sarah Michelle Gellar

Americká herečka sa preslávila úlohou Buffy Summersovej v seriáli Buffy, premožiteľka upírov. Napriek tomu, že jej majetok má hodnotu 15 miliónov dolárov, herečka tiež patrí k šetrným celebritám a nehanbí sa za to. Namiesto toho organizuje spolu s manželom veľké charitatívne akcie a peniaze tak využíva užitočnejšie ako na luxus.

Myslí si, že keď aspoň trochu pomôže v boji s hladom, svet bude o kúsok lepší. Sama sa snaží šetriť v supermarketoch a vo veľkom využíva aj zľavové kupóny.

Profimedia

Mark Zuckerberg

Od zakladateľa facebooku by asi málokto čakal, že šetrí, keďže je jedným z piatich najbohatších ľudí sveta. Tvrdí však, že nikto na svete si nezaslúži toľko peňazí, koľko má práve on. Mark uprednostňuje lacné autá pred luxusnými limuzínami a navštevuje obchody s lacnými výrobkami, kde nakupujú bežní smrteľníci.

Profimedia

Ingvar Kamprad

Zakladateľ Ikey zomrel pred vyše dvomi rokmi. Počas svojho života bol tento obchodný titan napriek svojmu bohatstvu známy svojimi skromnými návykmi, medzi ktoré patrilo lietanie v turistickej triede a jazdenie na 20-ročnom Volve. Svojím skromným životným štýlom chcel dávať príklad aj svojim zamestnancom zastávajúcim vysoké posty.

Profimedia

Sarah Jessica Parker

Človek by čakal, že celebrita preslávená svojím módnym vkusom a navyše majetkom v hodnote 90 miliónov dolárov odieva svojich potomkov do samých luxusných značiek. Opak je však pravdou. Aj Jessica šetrí na oblečení, nakupuje v sekáči a jej deti tak nosia aj obnosené veci.

Profimedia

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.