Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Fanúšikovia komiksov, prípadne komiksových filmov a seriálov, Batmanovho sidekicka Robina veľmi dobre poznajú. Počas bohatej histórie si jeho kostým oblieklo viacero rôznych postáv, tou najnovšou je mladík Tim Drake. Ako uvádza portál LADbible, práve on sa v novom komikse Batman: Urban Legends zaradil medzi členov LGBT komunity. Prezradil totiž o sebe, že je bisexuál. Na konci komiksu dokonca pozve muža menom Bernard na rande.

DC Comics

Reprezentácia je dôležitá

Ide o ďalší znak toho, že postavy z radov sexuálnych menšín konečne dostávajú priestor nielen vo filmoch či seriáloch, ale aj na stránkach komiksových príbehov. Svoje LGBT postavy predstavil aj konkurenčný Marvel (odhalil napríklad, že Loki je bisexuál a genderfluid, hrdinka Valkyrie je tiež bisexuálka).

Okrem Robina sa v DC hovorí aj o tom, že bisexuálkou je aj Jokerova pomocníčka Harley Quinn a bisexuálom je aj kultový detektív a čarodejník John Constantine, ktorý sa prvýkrát objavil v komikse Bažináč a neskôr dostal vlastnú sériu Hellblazer.

DC Comics

Informácia, že Tim Drake/Robin je bisexuál, sa stretla s veľkým nadšením fanúšikov, ktorí svoje pocity dali najavo na sociálnych sieťach. „Tim Drake je oficiálne bisexuál. Doslova som kričal, keď som sa to dozvedel,“ napísal jeden z nich. „Toto je pre Tima Drakea fantastický týždeň. Odhalili, že je člen LGBT komunity, a zároveň si odbil svoju hranú premiéru v seriáli Titans!“ dodala ďalšia fanúšička.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť