Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

Známy hrdina akčných filmov Dolph Lundgren už 8 rokov bojuje s rakovinou

Herec o svojom zdravotnom stave dlho nehovoril.


Na jeho akčných filmoch mnohí z nás vyrastali. Švédsky herec Dolph Lundgren, známy z filmov Univerzálny vojak, Rocky či Vládcovia vesmíru, patrí medzi klasikov akčného žánru. V posledných rokoch si ho mohol vidieť vo filmoch Creed II či Aquaman.

Portál Variety však v týchto dňoch priniesol mimoriadne smutnú správu. 65-ročný herec totiž bojuje s rakovinou. So svojím zdravotným stavom sa doteraz médiám nezveril. Podľa jeho vlastných slov mu zákernú chorobu diagnostikovali už v roku 2015.

Dolph Lundgren, herec, rakovina
MovieStillsDB / The Cannon Group, Inc.

Prognóza pritom nebola vôbec dobrá a podľa jedného lekára mu ostávali len dva až tri roky života. Lundgren sa však nevzdal a rozhodol sa navštíviť iného odborníka. Ten zistil, že jeho rakovina obličiek mutuje ako rakovina pľúc a upravil na základe toho liečbu. A tá začala zaberať.

Herec sa nevzdáva

Lundgren sa vyjadril, že práve tento fakt mu zachránil život. „Ak by som pokračoval v pôvodnej liečbe, ostávali by mi tri či štyri mesiace,“ povedal.

celebrity, deti, Bria Murphy, Eddie Murphy, nepotizmus

Určite si prečítaj:

Syn Toma Hanksa ťa posadí na zadok. 20 celebritných detí, ktoré vyrástli do krásy

Herec uviedol, že nádory mu odstránili a následne chodil na pravidelné kontroly. V roku 2020 sa však rakovina vrátila. Herec ale uviedol, že vďaka novej liečbe sa nádory lekárom podarilo zmenšiť o 90 percent. „Momentálne mi odstraňujú zvyšné tkanivá týchto nádorov,“ uviedol herec. „Prognóza je, že keď ich odstránia a nebude tam žiadna ďalšia onkogénna aktivita, lieky by už mali všetko ostatné potlačiť.“

Pevne teda veríme, že Lundgren napokon chorobu porazí. Najbližšie ho v kinách uvidíme v komiksovke Aquaman and the Lost Kingdom, ktorá dorazí 21. decembra tohto roku.

Dolph Lundgren, herec, rakovina
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje