Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Znásilnil ju pohlavne, análne a brutálne zmlátil. Ohavný prípad pedofila, ktorý otriasol krajinou

Incident vyvolal v krajine odpor a protesty.


Brutálny prípad znásilnenia, ktorý otriasol celou Južnou Kóreou a zmenil všetko. Upriamil tiež pozornosť na nedostatočný zákon. Ohavný čin pedofila vyvolal v krajine veľké protesty a petíciu.

Vtedy len 8-ročné dievčatko, známe pod pseudonymom Na-young, utrpelo rozsiahle zranenia, ktoré ju poznačili na celý život. Násilný útok jej poškodil spodnú časť brucha a podstúpila operáciu, pri ktorej jej bol zavedený umelý vývod.

Bol 11. december roku 2008 a osemročná Na-young bola na ceste do školy, tak ako každý deň. Avšak, počas tohto rána jej cestu skrížil 57-ročný Cho Doo-soon, ktorý bol pod vplyvom alkoholu.

Dievčatko zatiahol na najbližšie toalety, ktoré sa nachádzali v kostole. Zapchal jej ústa a potom ju bil a škrtil, až kým neupadla do bezvedomia. Cho Doo-soon znásilnil Na-young pohlavne aj análne. Potom sa ju pokúsil uškrtiť.

emefka.sk/tag/krimi-pripady/ Tag v článku: Krimi prípady

Rozsiahle zranenia spôsobili, že Na-young musí do konca života žiť s dierou v žalúdku a s pripevneným kolostomickým vakom, keďže v dôsledku brutálneho znásilnenia bolo poškodených viac ako 80 percent jej konečníka, hrubého čreva a ženských pohlavných orgánov.

Taktiež jej útočník spôsobil trvalé poranenia traumatických rezných rán v oblasti brucha, podbruška a panvy, ktoré si vyžiadali najmenej osem mesiacov liečby.

Neprimeraný trest

Doo-soon zanechal dôkazy po celom mieste činu a pri zatýkaní mal na sebe ešte jej krv. Vyšetrovanie viedli nekompetentní vyšetrovatelia, ktorí dievča vypočúvali celé hodiny a nútili ju znovu prežiť traumu. Vypočúvali ju aj pred ostatnými pacientmi a nútili ju sedieť na stoličke, ktorá jej bola kvôli zraneniam nepohodlná. Výsluch predlžovali a nútili dieťa vypovedať na súde.

Napriek tomu, že prokurátori požadovali doživotný trest, konečný rozsudok súdu zamietol nemilosrdné odvolanie a odsúdil ho len na 12 rokov väzenia. Jeho opitosť, vek a „slabý duševný stav“ boli uvedené ako poľahčujúce okolnosti. Prokurátori v Južnej Kórei sa môžu po vynesení rozsudku odvolať a žiadať prísnejšie tresty, ale v tomto prípade sa rozhodli tak neurobiť, píše The New York Times.

Profimedia

Demonštrácie a vyhrážky smrťou

Prepustenie Cho Doo-soona na slobodu po 12 rokoch v roku 2020 vyvolalo rozhorčené demonštrácie a anonymné vyhrážky smrťou, ktoré viedli k zvýšenej prítomnosti polície pred domom násilníka. Protestujúci pred väznicou kričali: „Pošlite ho do pekla!“ a „Vykastrujte ho!“.

Ľudia boli rozhorčení. „Čo je to za krajinu, ktorá chráni takého násilníka?“ kričali demonštranti. Niektorí dokonca ležali na chodníku, držali transparenty a vykrikovali rôzne heslá. Policajti ich násilím dostali preč a postavili barikády, aby umožnili prejazd dodávky s Cho Doo-soonom. Protestujúci kopali do dodávky a hádzali na vozidlo vajcia.

Viac ako 600 000 ľudí podpísalo petíciu, v ktorej vyzvali na obnovenie súdneho procesu a namietali proti jeho návratu do spoločnosti. Vláda to však odmietla.

Cho Doo-soon sa vrátil do svojho pôvodného bydliska v Ansane, ktoré je vzdialené menej ako jeden kilometer od domu Na-young. Aby polícia zmiernila obavy verejnosti, prisľúbila nepretržité monitorovanie, nainštalovala 35 monitorovacích kamier a v okolí štvrte, kde Cho býva, zriadila nové policajné búdky. Okrem toho bude musieť Cho sedem rokov nosiť elektronické monitorovacie zariadenie.

Odrezal jej prsia, pridal k nim horčicu a zjedol ich. Toto je Ladislav Hojer, československý sadistický sériový vrah a kanibal

Mohlo by ťa zaujímať:

Odrezal jej prsia, pridal k nim horčicu a zjedol ich. Toto je Ladislav Hojer, československý sadistický sériový vrah a kanibal

Rodine obete tiež ponúkli inteligentné hodinky, ktoré zistia a signalizujú, ak sa k nim páchateľ priblíži. Jej otec však povedal, že by im to spôsobilo „väčšiu úzkosť“, rodina ich odmietla používať.

„Ak hodinky pošlú upozornenie mojej dcére, bude vystrašená,“ povedal pre BBC a dodal, že by sa obával, že zariadenie by mohlo pomôcť ľuďom identifikovať ju ako obeť útoku.

O brutálnom prípade, ktorý otriasol Južnou Kóreou a vyvolal odpor más, vznikol aj film inšpirovaný skutočnými udalosťami s názvom Hope (Nádej) v roku 2013. Trailer si môžeš pozrieť nižšie.


Tagy:

Nicolette Ftáčková
Vyštudovala som žurnalistiku a moja láska k písaniu sa zrodila už v detstve, keď som sa zvykla zavrieť do izby a hodiny písať rôzne príbehy. Zaujíma ma aktuálne dianie doma i v zahraničí, no môj záber tém je veľmi široký. Rada píšem o zaujímavých ľuďoch a hľadám inšpiratívne príbehy. Spoločenské a LGBTI+ témy sú mi blízke.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.