Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Zo slovenského trhu sťahujú nebezpečnú lampu. Hrozí zasiahnutie elektrickým prúdom

Určite ju nepoužívaj.


Na Slovensku máme ďalší problémový produkt. Tentokrát z nášho trhu sťahujú nebezpečnú lampu, informovala o tom Slovenská obchodná inšpekcia (SOI). Jej zistenia ukázali, že tento výrobok môže predstavovať riziko ohrozenie zdravia.

Presnejšie ide o Stropné svietidlo Strühm, typ LEON LED C 12W NW, BATCH: 0321SWO, ktoré je pôvodom z Poľska. Ide stropné svietidlo bielej farby obsahujúce odnímateľný plastový kryt svetleného zdroja. Tento výrobok zároveň taktiež obsahuje aj vymeniteľné svetelné zdroje. Povinné identifikačné údaje sú pod plastovým krytom a celé balenie v kartónovom obale.

Pokiaľ ide o samotné riziko, tak pri tomto produkte hrozí Slovákom zasiahnutie elektrickým prúdom. Môžu za to viaceré technické nedostatky ako aj fakt, že produkt nie je dostatočne zabezpečenýhodnoty jednosmerného prúdu prevyšujú povolené limity.

Pepco sťahuje opäť ďalší nebezpečný výrobok

Mohlo by ťa zaujímať:

Pepco sťahuje z predaja ďalší nebezpečný výrobok. Slovákov vyzýva, aby ho nepoužívali

V dôsledku viacerých problémov sa SOI rozhodla produkt stiahnuť z trhu a zároveň apelovala na kontrolovanú osobu, aby zabezpečila nápravu. Predajca je povinný zákazníkov informovať o chybe produktu. Spotrebitelia majú taktiež nárok na vrátenie kúpnej ceny, opravu výrobu alebo zaistenie náhrady v podobnej hodnote. Ak máš produkt doma, prestaň ho používať a radšej ho vráť.

SOI

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.