Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

Zo založenia smrtiaceho požiaru na internáte je podozrivá žiačka

Žiačka mala založiť oheň po tom, ako jej zamestnankyňa internátu vzala mobilný telefón.


Požiar na školskom dievčenskom internáte v strednej časti Guyany, ktorý si vyžiadal najmenej 19 obetí, mala podľa polície založiť jedna zo žiačok po tom, ako jej zamestnankyňa internátu vzala mobilný telefón. TASR o tom informuje podľa správ agentúr Reuters a AFP.

Požiar vypukol v noci na pondelok v meste Mahdia južne od metropoly Georgetown v budove, v ktorej bývali dievčatá vo veku 11 – 12 a 16 – 17 rokov. Zranenia utrpelo najmenej 20 detí, z ktorých dve sú naďalej v kritickom stave.

Zo založenia ničivého požiaru je podozrivá žiačka, ktorá tak konala po tom, ako jej zamestnankyňa internátu zobrala mobil, uviedla polícia vo vyhlásení.

Podľa nemenovaného predstaviteľa guyanskej vlády sa študentka k činu priznala a je v nemocnici pod policajným dohľadom. Dodal, že po odobratí mobilu sa dievča malo vyhrážať podpálením budovy. O pár minút neskôr sa mala presunúť do kúpeľne, kde požiar založila.

Polícia uviedla, že v čase nešťastia sa v budove nachádzalo 57 žiačok. Internát bol navyše v noci zamknutý. Vrátnička polícii povedala, že v panike nevedela nájsť kľúč od dverí. Útek cez okná bol nemožný, nakoľko boli zamrežované.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje