Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 2.10.2023
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Zobral len to najcennejšie. Fotografia zachytáva Maročana, ktorý počas zemetrasenia zachránil svoju PS5

Stal sa ikonou pre hráčov z celého sveta.


V piatok Maroko zasiahlo ničivé zemetrasenie, ktoré za sebou zanechalo tisícky mŕtvych a zranených. Intenzívne vyčíňanie živlov je niečo, na čo sa len ťažko pripraviť. Človek si takéto scenáre môže donekonečna prehrávať v hlave, keď sa však vec skutočne stane, zostane ako paralyzovaný.

Čo by si v takej situácii robil ty? Kam by si išiel a čo by si so sebou vzal?

Vzal si to najcennejšie

Na internete sa stala virálnou fotografia mladého muža, ktorý po prvých ničivých otrasoch stojí na ulici a v rukách zviera konzolu PlayStation 5. Je bosý, nemá vrchný kus oblečenia, avšak konzola je pre neho zrejme to najcennejšie, čo v dome nemohol nechať. Veľa hráčov tento krok chápe a oceňuje.

To, že naozaj môže ísť o najcennejší predmet v domácnosti, zrejme nebude veľmi vzdialené pravde. Ako prezradili komentujúci Maročania na Reddite, PS5 je v krajine naozaj drahé. Stojí v prepočte asi 750 eur, čo zodpovedá zhruba dvojnásobku priemerného platu v Maroku.

Ťažká situácia v krajine

Zemetrasenie s magnitúdou 6,8 zasiahlo severoafrický štát v piatok. Ide o najsilnejšie zemetrasenie v Maroku za vyše 100 rokov. Stavby na niektorých miestach boli úplne zničené – takýto osud stretol napríklad horskú dedinu neďaleko historického mesta Marrákeš. Súčasná bilancia hovorí o 2500 mŕtvych a asi rovnakom počte nezvestných osôb.

Zobral len to najcennejšie. Fotografia zachytáva Maročana, ktorý počas zemetrasenia zachránil svoju PS5
TASR

Maroku ponúkli pomoc mnohé krajiny sveta. Marocká vláda zatiaľ prijala pomocnú ruku Španielska, Británie, Kataru a Spojených arabských emirátov. Aj Európska únia hľadá spôsoby, ako by zemetrasením postihnutému Maroku mohla pomôcť.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.