Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

ZOH 2022: Na čele hodnotenia krajín sú naďalej Nemci, Slovákom stále patrí 19. pozícia

Aspoň jednu medailu na ZOH v Pekingu už získalo 26 krajín, z najcennejšieho kovu sa tešili reprezentanti dvadsiatich štátov.


V medailovej bilancii krajín na ZOH 2022 v čínskom Pekingu nenastala počas ôsmeho súťažného dňa zmena na líderskej pozícii. Pred Nemcov sa síce v priebehu soboty nakrátko dostali Nóri, no zlato v skeletone žien pre Hannah Neiseovú opäť prinavrátilo vedúce postavenie Nemecku. Tomu počas soboty pribudli do zbierky ešte ďalšie dva cenné kovy a momentálne tak má bilanciu 8 zlatých, 5 strieborných a jedna bronzová medaila.

Aj priebežne druhí Nóri zažili pomerne úspešnú sobotu, predovšetkým rýchlostné preteky biatlonistov na 10 km, v ktorých zvíťazil Johannes Thingnes Bö pred Francúzom Quentinom Fillonom Mailletom, pričom tretí bol jeho starší brat Tarjei Bö. Na veľkom mostíku potom triumfoval aj skokan na lyžiach Marius Lindvik. Na konte Nórov je aktuálne 17 cenných kovov (8-3-6).

Na tretej pozícii sú Američania s bilanciou 5 zlatých, 5 strieborných a 1 bronzová medaila. Slovensku v poradí krajín patrí 19. priečka spolu s Novým Zélandom. Čo sa týka poradia najúspešnejších športovcov ZOH 2022, spomenutí J. T. Bö a Fillon Maillet získali v sobotu už tretí cenný kov v Pekingu. Nór má dve zlaté a jeden bronz, Francúz nazbieral zlato a dve strieborné medaily.

Reprezentanti Ruského olympijského výboru (ROV) získali v Pekingu už druhé zlato v behu na lyžiach. Po Alexandrovi Boľšunovovi, ktorý minulú nedeľu vyhral preteky na 15 + 15 km, triumfovali v sobotňajších pretekoch štvorčlenných štafiet na 4 x 5 kilometrov jeho krajanky Julia Stupaková, Natalia Nepriajevová, Tatiana Sorinová a Veronika Stepanovová. Rusky zvíťazili o 18,2 sekundy pred druhými Nemkami. V napínavom švédsko-fínskom dueli o bronzové medaily boli napokon tesne úspešnejšie Švédky. Až na 5. mieste skončili favorizované Nórky.

Američanka Lindsey Jacobellisová má druhé zlato zo ZOH 2022 v čínskom Pekingu. Spoločne s Nickom Baumgartnerom ovládli v sobotu tímové preteky. Na druhom mieste skončili Taliani, tretí boli Kanaďania. Domáci reprezentant Kao Tching-jü zasa ovládol mužský šprint na 500 metrov a stal sa vôbec prvým Číňanom, ktorý získal olympijský titul na dlhej rýchlokorčuliarskej dráhe.

Aspoň jednu medailu na ZOH v Pekingu už získalo 26 krajín, z najcennejšieho kovu sa tešili reprezentanti dvadsiatich štátov. V Číne rozdelili už 58 zo 109 medailových kompletov naprieč pätnástimi športami. V nedeľu 13. februára je na programe sedem finálových disciplín.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť