Zombíci, bojovníci aj Pokémoni. Predstavujeme 10 najlepších filmov podľa známych videohier

Počítačové hry a filmy sa stále príliš nekamarátia, hoci niekoľko kvalitných adaptácií sme už predsa len dostali.

Zdroj: Paramount Pictures

Filmov podľa najrôznejších videohier máme síce viac než dosť, ale tých dobrých alebo aspoň uspokojivých je ako šafranu. Asi by sme mohli povedať, že sme ešte nedostali videohernú adaptáciu, ktorá by omráčila divákov aj kritikov a stala sa kultovým filmom.

Napriek tomu aj v tomto rybníku môžeme nájsť niekoľko vydarených kúskov. V dnešnom článku sa pozrieme na 10 z nich.

Mortal Kombat

Mortal Kombat na motívy rovnomennej bojovej videohry patrí predsa len k tomu lepšiemu, čo nám adaptácie hier priniesli. Režíroval ho Paul W. S. Anderson a snímka si odniesla aj relatívne dobré recenzie.

Ťahákom celého filmu boli, samozrejme, akčné scény a súboje, ktoré sa vydarili. Príbeh síce za veľa nestál, ale dalo sa to prežiť. Sequel z roku 1997 s podtitulom Annihilation sa však dočkal negatívneho prijatia od kritikov aj fanúšikov.

Silent Hill

Vydarený psychologický horor od Christophea Gansa, ktorý sa inšpiroval kultovou survival-horor videohrou rovnakého názvu. Snímka si síce odniesla zdrvujúce kritiky, ale v tomto prípade si myslíme, že išlo o nezaslúžený odsudok.

Pokiaľ máte radi horory, Silent Hill stojí rozhodne za skúšku. Má fajn temnú atmosféru, schopných hercov a ani príbeh nie je úplne na zahodenie. V roku 2012 sme sa dočkali pokračovania Silent Hill: Revelation, ktorý však dopadol o dosť horšie.

Tomb Raider

Najnovší Tomb Raider za sebou zanechal filmy s Angelinou Jolie a predstavil nám kultovú hrdinku v podaní Alicie Vikander. Roar Uthaug na režisérskej stoličke divákom ponúkol svižný dobrodružný film, ktorý stavil na trochu špinavší a realistickejší vizuál a vydarené akčné scény.

Alicia Vikander v hlavnej úlohe bola navyše viac než presvedčivá. Film bol finančným úspechom a v budúcnosti sa dočkáme aj druhého dielu.

Doom

Doom Andrzeja Bartkowiaka si síce zlízol poriadne negatívne kritiky, ale podľa nás ide (samozrejme, v rámci videoherných adaptácií) za vcelku vydarený nenáročný sci-fi horor, ktorý si užijú najmä fanúšikovia rovnomennej videohernej série.

Karl Urban, Dwayne „The Rock“ Johnson a Rosamund Pike v hlavných úlohách tiež výrazne pridali na výslednom dojme. Ak hľadáte jednoduchú strieľačku, pri ktorej sa pobavíte a vypnete mozog, Doom je práve pre vás.

Detektív Pikachu

Jeden z najnovších príspevkov do videoherných adaptácií. Detektív Pikachu vychádza z rovnomennej videohry a ide vôbec o prvý hraný film zo sveta Pokémonov. Kritici boli vo svojich reakciách síce trochu rozpačití, avšak asi nikoho neurazíme, keď povieme, že Detektív Pikachu je solídna rodinná zábava.

Veľkou mierou sa o to pričinil Ryan Reynolds, ktorý prepožičal hlas titulnému Pokémonovi. Diváci boli taktiež spokojní a finančne si film tiež neviedol zle. Časom by sme sa mali dočkať aj sequelu.

Lara Croft: Tomb Raider

Ešte pred Aliciou Vikander tu bola Angelina Jolie. Tá natočila hneď dva filmy na motívy slávnej dobrodružnej akčnej adventúry Tomb Raider. Kritici síce nenechali na prvom filme nitku suchú, ale ako jednoduchá a svižná zábava bez problémov obstál.

Navyše išlo aj o veľký finančný úspech. Pokračovanie s podtitulom Kolíska života si už u divákov neviedlo tak dobre, hoci stále dokázalo slušne zarobiť. Angelina Jolie v hlavnej úlohe sa však roly zhostila s prehľadom a pre milovníkov dobrodružnej akcie sú oba filmy viac než pozerateľné.

Resident Evil

Filmová séria Resident Evil sa začala písať v roku 2002, keď do kín vtrhol prvý diel pod režisérskym vedením Paula W. S. Andersona. Akčný horor s Millou Jovovich a Michelle Rodriguez je dodnes zrejme najlepším dielom z celej série.

Kritici síce ohŕňali nosom, ale v zásade išlo o solídnu akčnú zábavu, ktorá si zase až takú nenávisť nezaslúžila. Napokon jej ostali verní aspoň diváci a dokázali tvorcom poriadne zarobiť. Následne sme sa dočkali viac či menej vydarených piatich sequelov.

Princ z Perzie: Piesky času

Dobrodružný akčný fantasy film Princ z Perzie: Piesky času vychádzal z rovnomennej videohry a dočkal sa relatívne pozitívneho prijatia (aspoň na pomery videoherných adaptácií). Mike Newell sa ukázal byť vhodnou režisérskou voľbou a doručil zábavnú popcornovku, ktorú si diváci obľúbili.

Kritici sa viac-menej zhodli, že hoci nejde o film bez chýb, tak oproti iným adaptáciám predsa len vytŕča. Mal kvalitných hercov, pôsobivý vizuál a akciu.

Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children je pre tunajšieho diváka tak trochu úkazom. Je dosť možné, že sa v príbehu príliš chytať nebudete, aspoň pokiaľ ste nehrali siedmu časť Final Fantasy. Japonskí tvorcovia však natočili vizuálne absolútne strhujúcu snímku s epickými akčnými scénami, z ktorých vám padne sánka.

Film možno až príliš cieli na hardcore fanúšikov videohier, ale aj ľudia, ktorí ich v živote nehrali, si prídu na svoje.

Final Fantasy: Esencia života

Prvým Final Fantasy filmom však bola Esencia života z roku 2001. Režíroval ju samotný Hironobu Sakaguchi, ktorý stojí aj za legendárnou hernou sériou. Fotorealistická animácia bola na svoju dobu veľkým zjavením a atmosféra mala tiež niečo do seba.

Príbeh však bol kritizovaný zo všetkých strán, hoci film obsahoval celkom zaujímavú atmosféru a niekoľko filozofických podtónov. Finančne išlo o veľký neúspech a kritici sa k nemu stavali skôr rozpačito. Napriek tomu ale do nášho rebríčka určite patrí.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vďaka týmto veciam v nás stále žije dieťa a sme na to patrične hrdí


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME