Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Zomrel Carlo Bonomi, muž, ktorý dal hlas tučniakovi Pingu

Noot noot!


Animované príbehy plastelínových tučniakov patria medzi tie seriály, ktoré dokážu pobaviť rovnako deti ako aj dospelých. Popri charakteristickej stop-motion animácii sa Pingu stal známym vďaka jedinečnej „tučniačtine“, fiktívnemu jazyku, ktorým sa postavy dorozumievajú.

Fanúšikov Pinguho určite zarmúti správa, že nás opustil taliansky dabingový herec Carlo Bonomi. Bonomi bol ten, kto svoj hlas prepožičal všetkým postavám v seriáli, čo znamená, že stál aj pri vzniku ikonického zvuku „Noot noot!“. Hoci Bonomi pracoval len na prvých štyroch sériách seriálu, svojím dielom položil potrebné základy, na ktoré nadviazali jeho nástupcovia.

Taliansky zabávač a dabér sa k seriálu Pingu dostal ako skúsený harcovník. Vo svojej rodnej krajine nadaboval niekoľko reklám a svoje schopnosti využil aj pri práci na obľúbenom seriáli La Linea. Bonomiho prejav v neexistujúcom bľabotavom jazyku (nazývanom grammelot) tu nesie podobnosť s tým, čo sme počuli v Pingum.

Seriál Pingu bežal medzi rokmi 1990 a 2000 na švajčiarskej televízii. Potom niekoľkokrát zmenil svoj domov a ďalšie série vytvorili Briti a Japonci. Žiaľ, Bonomi sa so seriálom rozišiel po štvrtej sérii. Pôvodne mal pracovať aj na ďalších epizódach, tentoraz už v britskej réžii, podľa producentov v tom čase znel už „príliš staro“.

Ako sme sa mohli presvedčiť aj pri mnohých iných seriáloch (Mr. Bean), humor bez slov je niečo, čo si dokáže získať fanúšikov po celom svete. Je to náročné remeslo, avšak ak sa niekto stane jeho majstrom, má istotu, že jeho tvorba sa stane zrozumiteľná pre všetkých obyvateľov tejto planéty.

Carlo Bonomi nás opustil 6. augusta 2022 vo veku 85 rokov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje