Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Zomrel „najobľúbenejší farmár internetu“ známy z populárneho meme

"It ain't much, but it's honest work."


Kto sú ľudia, z ktorých sa stávajú memes? Pokiaľ nejde o známe celebrity, väčšinou sa ani nepýtame, čo sú zač tí, ktorých tváre sa na nás pozerajú z meme formátov. Niektoré takéto osoby však majú zaujímavé životné príbehy.

O Daveovi Brandtovi, farmárovi z populárneho meme „It ain’t much, but it’s honest work“, sa mnohí z nás, žiaľ, dozvedeli až po jeho tragickej smrti. Farmár z Ohia zomrel 20. mája, keď podľahol následkom nehody počas práce na poli. Teraz naozaj platí známe „odišiel pri tom, čo najviac miloval“.

Za skromným výzorom sa skrýval odborník na poľnohospodárstvo medzinárodného významu. Brandt sa špecializoval predovšetkým na nové spôsoby regenerácie pôdy a udržiavania jej úrodnosti, takisto vyvíjal metódy nízkonákladového poľnohospodárstva. Vďaka nim sú tisíce ľudí z celého sveta schopné vypestovať si vlastnú stravu a postarať sa o svoje živobytie.

O Brandtovom význame na odbornom poli svedčí aj spôsob, akým sa z neho stalo meme. V roku 2014 americké ministerstvo poľnohospodárstva zverejnilo článok o zdraví pôdy, v ktorom bol uvedený ako priekopník v tejto oblasti. Samozrejme, text sprevádzala aj Brandtova fotografia, ktorú dnes už môžeme nazývať ikonickou…


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje