Zomrel Terry Jones, legenda britského humoru a člen zoskupenia Monty Python

Veľká strata pre svet komédie.

Zdroj: profimedia

Milovníkov humoru dnes zastihla zdrvujúca správa. Vo veku 77 rokov nás opustil Terry Jones, legendárny britský komik, ktorý sa preslávil ako člen kultovej skupiny Monty Python. Osudnou sa mu stala vzácna forma demencie.

Waleský herec, scenárista, režisér a spisovateľ sa počas štúdia na Oxforde zoznámil s Michaelom Palinom. Dvojica začala písať skeče pre BBC, ktoré aj prinieslo správu o jeho smrti.

Neskôr sa tím rozšíril o Johna Cleesea, Grahama Chapman a amerického kresliča a animátora Terryho Gilliama. Tak vznikla legendárna komediálna skupina Monty Python, ktorá svojím drzým a originálnym humorom búrala spoločenské normy a posúvala medze humoru.

Profimedia

Ako režisér sa Terry Jones podieľal na troch najznámejších pythonovských filmoch: Svätý grál (1975), Život Briana (1979) a Zmysel života (1983). V úlohe herca sa zapísal do pamäti vďaka scéne z filmu Zmysel života, v ktorej stvárnil pána Creosotea počas návštevy reštaurácie.

Jones bol celý život milovníkom histórie, ktorá sa stala nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie pre jeho tvorbu. To sa odzrkadľovalo nielen v práci s Monty Python ale aj počas sólovej kariéry. Dôkazom toho je film Viking Erik a seriál Stredoveké osudy Terryho Jonesa. Walesan bol dokonca autorom serióznej vedeckej štúdie o stredovekom spisovateľovi Geoffreym Chaucerovi.

profimedia

Terry Jones je druhý zo šestice Pythonov, ktorý už nežije. Graham Chapman zomrel v roku 1989. Na smutnú správu o Jonesovej smrti búrlivo reagujú sociálne siete a s veľkým mužom sa lúčia nielen fanúšikovia, ale aj jeho spolupracovníci a priatelia.

Zdroj: bbc.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vojnová satira Králiček Jojo patrí k hlavným adeptom na Oscara. Teraz prichádza do našich kín


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME