Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Milovníkov humoru dnes zastihla zdrvujúca správa. Vo veku 77 rokov nás opustil Terry Jones, legendárny britský komik, ktorý sa preslávil ako člen kultovej skupiny Monty Python. Osudnou sa mu stala vzácna forma demencie.

Waleský herec, scenárista, režisér a spisovateľ sa počas štúdia na Oxforde zoznámil s Michaelom Palinom. Dvojica začala písať skeče pre BBC, ktoré aj prinieslo správu o jeho smrti.

Neskôr sa tím rozšíril o Johna Cleesea, Grahama Chapman a amerického kresliča a animátora Terryho Gilliama. Tak vznikla legendárna komediálna skupina Monty Python, ktorá svojím drzým a originálnym humorom búrala spoločenské normy a posúvala medze humoru.

Profimedia

Ako režisér sa Terry Jones podieľal na troch najznámejších pythonovských filmoch: Svätý grál (1975), Život Briana (1979) a Zmysel života (1983). V úlohe herca sa zapísal do pamäti vďaka scéne z filmu Zmysel života, v ktorej stvárnil pána Creosotea počas návštevy reštaurácie.

YouTube video

Jones bol celý život milovníkom histórie, ktorá sa stala nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie pre jeho tvorbu. To sa odzrkadľovalo nielen v práci s Monty Python ale aj počas sólovej kariéry. Dôkazom toho je film Viking Erik a seriál Stredoveké osudy Terryho Jonesa. Walesan bol dokonca autorom serióznej vedeckej štúdie o stredovekom spisovateľovi Geoffreym Chaucerovi.

profimedia

Terry Jones je druhý zo šestice Pythonov, ktorý už nežije. Graham Chapman zomrel v roku 1989. Na smutnú správu o Jonesovej smrti búrlivo reagujú sociálne siete a s veľkým mužom sa lúčia nielen fanúšikovia, ale aj jeho spolupracovníci a priatelia.

Zdroj: bbc.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.