Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Zomrel tvorca legendárneho hitu z prelomu storočí. Mal len 49 rokov

Tento megahit rozhodne pozná každý.


Zomrel Shifty Shellshock, frontman nu-metalovej skupiny Crazy Town. Smutnú správu o smrti len 49-ročného Američana priniesol web NME. Skupina Crazy Town sa preslávila hitom Butterfly, ktorá je nepochybne srdcovkou mnohých hudobných fanúšikov.

Celosvetový hit

Butterfly z roku 1999 je jedna z tých skladieb, na ktorú má krásne spomienky každý, kto dospieval na prelome storočí. Určite išlo o stálicu na vypálených CD-čkách s „najväčšími hitmi“, ktoré boli v tej dobe populárne, a svoj domov si táto skladba našla aj na prvých MP3 prehrávačoch.

Singel z debutového albumu skupiny je zaujímavý tým, že ide viac-menej o čistú baladu, čo je v nu-metalovom žánri pomerne vzácna vec. Hitu sa podarilo dobyť vrchol hitparád v siedmich krajinách sveta. Butterfly je založená na sampli skladby Pretty Little Ditty od Red Hot Chili Peppers. Najznámejšia pieseň skupiny Crazy Town je dodnes považovaná za jeden z najlepších a najobľúbenejších nu-metalových hitov.

Dlhý boj s drogami

Shifty Shellshock, vlastným menom Seth Brook Binzer, začal hudbu tvoriť na začiatku 90. rokov. Jeho najbližším spolupracovníkom bol Bret Mazur, s ktorým najprv založil projekt The Brimstone Sluggers a v roku 1999 Crazy Town. Crazy Town boli s mnohými personálnymi zmenami aktívni až do súčasnosti, úspech ako s Butterfly však už nikdy nedosiahli.

Objavila sa smutná správa o úmrtí Shiftyho Shellshocka, frontmana nu-metalovej skupiny Crazy Town. Preslávil sa hitom Butterfly.
Profimedia

Zatiaľ nie je verejne známa príčina smrti. Shellshock mal dlhodobo vážne problémy so závislosťami. V roku 2012 dokonca skončil v kóme a bol hospitalizovaný v nemocnici v Los Angeles. Je teda možné, že nečakané úmrtie spôsobilo priamo užívanie drog alebo jeho nepriame následky v podobe dlhodobých zdravotných komplikácií.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.