Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Aby v roku 2020 nebola núdza o zlé správy, je tu niečo, čo sklame všetkých seriálových fanúšikov. Americká herečka Conchata Ferrell zomrela vo veku 77 rokov. Po komplikáciách so srdcom skonala v kruhu svojich blízkych, informuje portál Deadline.

Conchata bola slovenským divákom najviac známa ako Berta zo seriálu Dva a pol chlapa. Túto postavu sme najčastejšie videli pri dvoch aktivitách – upratovaní a sarkastickom odvrkovaní ostatným postavám. Pragmatická Berta si jednoducho nenechala skákať po hlave a v rukáve mala vždy pripravených niekoľko fráz, ktorými by uzemnila akéhokoľvek oponenta.

We are saddened by the loss of Conchata Ferrell and are grateful for the years she brought us laughs as Berta which will live on forever.

Gepostet von Two and a Half Men am Dienstag, 13. Oktober 2020

Conchata Ferrell mala za sebou pestrú a úspešnú kariéru. Vystupovala v divadle aj v mnohých celosvetovo známych seriáloch. Okrem Dva a pol chlapa to bola napríklad Pohotovosť či Buffy, premožiteľka upírov. Všetci kolegovia ju vnímali ako príjemnú ženu a profesionálku, s ktorou sa vždy výborne pracovalo.

Herečka si počas svojej kariéry vyslúžila aj tri nominácie na cenu Emmy. V roku 2005 a 2007 to bolo za úlohu Berty ako vedľajšej postavy v komediálnom seriáli, v roku 1992 bola nominovaná vďaka svojej role v seriáli L.A. Law.

Zdroj: deadline.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje