Zomrela gorila Koko, ktorá milovala mačky a dokázala komunikovať znakovou rečou

Press F to pay respects!

Svet zarmútila správa o úmrtí Koko, samici gorily nížinnej. Gorila, ktorá bol známa svojou schopnosťou rozumieť a komunikovať s ľuďmi, zomrela vo veku 46 v inštitúte Gorilla Foundation’s preserve v Kalifornii, kde strávila väčšinu svojho života. Koko sa narodila v  roku 1971 v San Franciskej zoo. Už od prvých narodenín sa Koko dostala do starostlivosti dr. Francine Pattersonovej, ktorá ju intenzívne učila znakovú reč. 

Koko rozumela asi 2000 anglickým slovám, odpovedať bola schopná približne 1000 symbolickými posunkami. Hoci je ťažké presne zadefinovať inteligenciu iného živočíšneho druhu, doktorka Pattersonová pre Koko uvádza hodnotu v rozmedzí 85-95, čím Koko hravo tromfne tvojho bývalého spolužiaka, ktorý si myslí, že zbohatne na multi level marketingu.

Výnimočné schopnosti gorily samozrejme lákali pozornosť širokej verejnosti. Koko sa stala mediálnou hviezdou – bola hlavnou postavou mnohých obľúbených kníh a filmov. V priebehu svojho života celebrity mala možnosť stretnúť sa s viacerými slávnymi ľuďmi.

Napríklad s komikom Robinom Williamsom

Alebo Fleaom, basgitaristom skupiny Red Hot Chilli Peppers

Koko sa dokonca objavila na obálke časopisu National Geographic – nie raz, ale hneď dvakrát! Zaujímavé je, že podarenú fotografiu pre číslo z roku 1978 si spravila Koko sama oproti zrkadlu a výsledok odráža vyššiu mieru vkusu, než 80% podobných fotografií od bežných Nikol.

Azda najdojímavejší príbeh zo života gorily sa týka jej priateľstva s malou mačičkou. Na narodeniny v roku 1985 Koko dostala krabicu s mačiatkami, z ktorých si jednu vybrala ako domáce zvieratko. Gorile do oka padla sivo-biela mačka, ktorú následne nazvala All-Ball. Koko si s mačkou vybudovala vzťah, akoby to bolo jej vlastné dieťa – neustále sa spolu hrali a maznali. O šesť mesiacov bola All-Ball tragicky zabitá automobilom. Reakcia gorily nenechala jedno oko suché:

http://knowyourmeme.com/memes/lie-down-try-not-to-cry-cry-a-lot

Smrť jedinečnej gorily, ktorá dokázala stierať rozdiely medzi človekom a zvieraťom, je nesmiernou stratou nielen pre vedeckú komunitu. Snáď Koko našla večný pokoj v gorilom raji, kde jej spoločnosť robí kamarát Harambe…

Zdroj: cnn.com, telegraph.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
20
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Reálne veci, ktoré filmy a seriály nikdy správne nevystihnú


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME