Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 4.12.2023
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Zomrela známa operná speváčka a víťazka talentovej šou. Mala iba 25 rokov

Čo bolo príčinou smrti?


Známa operná speváčka a víťazka česko-slovenskej televíznej šou Talentmania Patrícia Janečková, prehrala svoj boj zo zákernou chorobou. Svet opustila vo veku 25 rokov, informoval portál Aktuality.sk.

Speváčka zomrela v nedeľu 1. októbra. Dlhý čas bojovala s rakovinou a osudným sa jej stál nádor prsníka. Janečková sa narodila v Nemecku, ale vyrastala a študovala v Ostrave.

Za sebou mám mnoho úspechov. K spevu sa dostala už vo svojich štyroch rokoch. Bola členkou Operného štúdia Divadla Antonína Dvořáka v Ostrave. V roku 2010 vyhrala v česko-slovenskej televíznej šou Talentmania.

Vďaka úspechu v Talentmanii si ju všimol slovenský hudobný skladateľ a dirigent Oskar Rózsa. Pomohol jej nahrať debutové CD s názvom Patricia Janečková. Za album dostala zlatú platňu.

Minulý rok Janečková oznámila, že bojuje so zhubným nádorom prsníka. Svoj boj zdieľala aj s fanúšikmi na sociálnej sieti Instagram.

Profimedia


Tagy:

Nicolette Ftáčková
Vyštudovala som žurnalistiku a moja láska k písaniu sa zrodila už v detstve, keď som sa zvykla zavrieť do izby a hodiny písať rôzne príbehy. Zaujíma ma aktuálne dianie doma i v zahraničí, no môj záber tém je veľmi široký. Rada píšem o zaujímavých ľuďoch a hľadám inšpiratívne príbehy. Spoločenské a LGBTI+ témy sú mi blízke.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.