ZOO, v ktorej sa natáčal Tiger King, bude natrvalo zatvorená

Podľa majiteľa za to môže PETA, nie zlé podmienky.

Zdroj: Profimedia

Exotická zoologická záhrada The Greater Wynnewood Exotic Animal Park v Oklahome, ktorú preslávil populárny seriál Tiger King, sa natrvalo zatvorila. Súčasný majiteľ Jeff Lowe oznámil toto rozhodnutie Amerického ministerstva poľnohospodárstva v príspevku na Facebooku, kde z ich konca obvinil neziskovú organizáciu na ochranu práv zvierat, PETU. Informuje o tom portál BBC.

Licencie boli pozastavené

Americké ministerstvo poľnohospodárstva uviedlo, že v pondelok pozastavilo licenciu pre slávnu zoologickú záhradu a jej majiteľa, Jeffa Lowea. On a predchádzajúci majiteľ parku, Joseph Maldonado-Passage, ktorého poznáme pod menom Joe Exotic, patrili medzi hlavné postavy úspešného seriálu spoločnosti Netflix.

Profimedia

Viacnásobné porušenia životných podmienok zvierat

Podľa správy z kontroly sa v zoologickej záhrade zistili viacnásobné porušenia životných podmienok zvierat vrátane niekoľkých iných opakovaných porušení. Zoo sa už v minulosti vyšetrovala pre údajne zlé zaobchádzanie so zvieratami.

Inšpektori prišli aj na to, že jediným chladiacim skladom pre potraviny živočíšneho pôvodu bol rozbitý chladiaci vozík, ktorý, samozrejme, nefungoval. Pracovníci zoologickej záhrady pritom tvrdili, že bol nedávno opravený. „Inšpektori požiadali o faktúry za opravy a dostali faktúru za opravu traktora,“ uvádza sa v správe inšpektorátu.

Za všetko vraj môže PETA

Park tvrdí, že je proti nemu zameraná nezisková organizácia ochrany práv zvierat, PETA. V spomínanom príspevku na facebooku, ktorý bol už vymazaný, sa vyjadril, že po piatich po sebe nasledujúcich inšpekciách, sa Americké ministerstvo poľnohospodárstva priklonilo k tlakom ochranárov zvierat. Riaditeľ ZOO, Jeff Lowe, uviedol, že jeho licencia bola pozastavená neprávom a všetko je jeden veľký podvod.

Súboj medzi „levom a levicou“

Seriál Tiger King, ktorý sa stal obrovským hitom Netflixu, rozpráva o živote Joea Exotica a jeho spore s ochranárkou Carole Baskin. Hlavný hrdina si pritom momentálne odpykáva trest odňatia slobody v trvaní 22 rokov za týranie zvierat, ich predávanie na čiernom trhu a plánovanie vraždy svojej sokyne Carole.

Profimedia

Zdroj: BBC

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Spoznáš svetoznámych hercov a herečky na týchto fotkách z mladosti?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME