Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Zoo vyvracia klebety, že ich medveď je prezlečený letný brigádnik

Záhadná aura okolo poľudšteného macíka.


Za pár hodín sa stalo takmer kultovým video s medveďom z čínskej zoo, ktoré rozštebotalo klávesnice: Medveď? Človek? Medveď v človekovi? Človek v medveďovi? Medlovek?

Maco kývajúci malým ľuďom za plotom vyzerá ako pracovník zoo Hangzhou, ktorý si vytiahol najkratšiu slamku a musel sa navliecť do zatuchnutého kostýmu, lebo reálnym zvieratám sa nechcelo baviť divákov. Čínsku zoo začali podľa The Guardian atakovať maily a komenty, že niektoré ich zvieratá sú len herci. Reakciou bolo vyhlásenie, v ktorom chovatelia popierajú tieto klebety a súhlasia s tým, že Angelamalajská medvedica je síce herečka, ale jej srsť je pravá.

„Prvá vec, ktorá ľuďom pri medveďoch napadne, je robustná postava a úžasná sila. Ale nie všetky medvede sú zosobnené nebezpečenstvo. Malajské medvede sú z nich najmenšie,“ cituje The Guardian vyhlásenie zoo.

Upozornili tiež na skutočnosť, že človek v takom kožušinovom prevleku by pri letnej teplote 40 °C vydržal len pár minút.

Malajské medvede sú rozmerovo ako veľké psy. Na zadných nohách dosahujú maximálne 1,3 metra v porovnaní s 2,8 metrami grizlyov a iných druhov.

Napokon, nebolo by to prvýkrát, čo by sa čínske zoologické záhrady uchýlili k takejto kulehe. Už v minulosti farbili psy, aby vyzerali ako vlci alebo africké mačky, či somárom primaľovali pruhy, nech môžu frajeriť, že sú zebry.

Ale zoo vo východočínskej provincii Če-ťiang nemusí byť v depresii z vytvorenia zlého mena. Od víkendu sa počet ich návštevníkov, ktorí túžia vidieť medloveka, zvýšil o 30 % na 20 000 za deň. Mnohí cestujú celú noc, len aby videli celebritnú Angelu.

Shutterstock

Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.