Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

Do slovenských kín už v týchto dňoch prichádza spin-off obľúbenej série Rýchlo a zbesilo s podtitulom Hobbs a Shaw. Nebolo by teda od veci pozrieť sa na predchádzajúce diely série a pokúsiť sa ich zoradiť podľa kvality.

V tomto prípade sme však výsledné poradie prenechali divákom a riadili sme sa priemerným hodnotením na Česko-slovenskej filmovej databáze (ČSFD). Súhlasíš s týmto poradím? Ktorý diel je podľa teba doteraz najlepší? Zahlasuj v ankete na konci článku a daj nám vedieť v komentároch.

1. Rýchlo a zbesilo 5

Tunajším divákom sa najviac pozdával piaty diel Rýchlo a zbesilo. Na ČSFD má totiž priemerné hodnotenie 80 %. Režíroval Justin Lin a čo si budeme hovoriť, odviedol veľmi dobrú prácu. Nechýbala skvelá akcia, sympatické postavy a drsné hlášky. Fanúšikovia série si nepochybne prišli na svoje.

2. Rýchlo a zbesilo

Hneď na druhom mieste sa nám týči chronologicky prvý diel, ktorý si od divákov vyslúžil priemerné hodnotenie 72 %, čo je veľmi slušné číslo. Film Roba Cohena celú sériu odštartoval a oproti takej päťke tu máme značne jednoduchší príbeh, ale ako svižná letná zábava film funguje viac než dobre.

3. Rýchlo a zbesilo 6

Len o jedno percento menej si vyslúžil v poradí šiesty diel. 71 % je rozhodne potešujúce hodnotenie a postaral sa oň starý známy Justin Lin na režisérskej stoličke. V zásade sa dá povedať, že fanúšikovia série nemali veľa dôvodov nadávať, hoci kvalít päťky film nedosiahol. Stále to však bola jednoduchá letná zábava a pokiaľ si k nej tak pristupoval, sklamaný si zrejme nebol.

4. Rýchlo a zbesilo 8

Presúvame sa k ôsmemu dielu, ktorý natočil F. Gary Gray. Ten si na ČSFD vyslúžil hodnotenie 69 %. Veľkým plusom v tomto prípade bolo angažovanie kočky Charlize Theron, ktorá si do veľkej miery celý film ukradla pre seba. Inak ale diváci dostali presne to, čo od série čakajú. Prepálenú akciu, ignoráciu akýchkoľvek fyzikálnych zákonov a celkom solídnu zábavu s fajn postavami.

5. Rýchlo a zbesilo 7

Sedmička oproti ôsmemu dielu klesla v celkovom hodnotení len o jedno percento, čo je stále v pohode. O réžiu sa tentokrát postaral James Wan, pre ktorého to bol prvý nehororový projekt. Dá sa povedať, že prechod k blockbusterovému akčňáku zvládol bez väčších problémov. Opäť sme sa dočkali megalomanskej akcie a nulovej logiky. Misia teda bola splnená.

6. Rýchlo a zbesilo 4

Film Rýchlo a zbesilo 4, ktorý môžete nájsť aj pod názvom Rýchli a zbesilí už citeľne padá do priermernejších a matnejších vôd. O réžiu sa opäť postaral Justin Lin, toho ale skutočné triumfy v rámci série ešte len čakali. Výsledkom bol v tomto prípade celkom rutinný akčňák, ktorý patrí k tomu slabšiemu, čo táto sága ponúka.

7. Rýchlo a zbesilo 2

Hneď druhý diel Johna Singletona v diváckom ponímaní celkom tvrdo narazil, o čom svedčí aj hodnotenie 58 % na ČSFD. V podstate sme dostali veľmi zbytočné pokračovanie, v ktorom nedokázali strhnúť ani tie naháňačky, ani postavy. Pre niekoho však ide stále o slušnú oddychovku, ktorú si s vypnutým mozgom možno užiť.

8. Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda

Réžie trojky s podtitulom Tokijská jazda sa chopil Justin Lin, pre ktorého to bol prvý zárez v tejto sérii. Bez ohľadu na to, že sa postupom času vypracoval, tak Tokijská jazda je (aspoň podľa ČSFD) najhoršie hodnoteným filmom Rýchlo a zbesilo. Zúfalo priemerných 55 % hovorí za všetko.

Väčšina fanúšikov nadávala na hlúpy scenár, nulovú nápaditosť a nezaujímavých hercov. Na druhej strane sa však našlo aj nemálo divákov, ktorých Tokijská jazda predsa len ako-tak bavila.

Zamieša podľa teba kartami nový diel Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw? Ide síce o spin-off, ktorý stojí mimo hlavnú sériu, avšak sme presvedčení, že kvalitou sa môže zaradiť na predné priečky. Režisér David Leitch je totiž mimoriadne schopný a aj doterajšie ukážky vyzerajú viac než sľubne. V slovenských kinách sa filmu dočkáme 1. augusta 2019.

[poll id=“63″]

Zdroj: csfd.cz


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť