Zoradili sme filmy Rýchlo a zbesilo podľa diváckej obľúbenosti. Ktorý diel dopadol najlepšie?

Skráť si čakanie na Hobbs a Shaw rebríčkom diváckej obľúbenosti celej série.

Do slovenských kín už v týchto dňoch prichádza spin-off obľúbenej série Rýchlo a zbesilo s podtitulom Hobbs a Shaw. Nebolo by teda od veci pozrieť sa na predchádzajúce diely série a pokúsiť sa ich zoradiť podľa kvality.

V tomto prípade sme však výsledné poradie prenechali divákom a riadili sme sa priemerným hodnotením na Česko-slovenskej filmovej databáze (ČSFD). Súhlasíš s týmto poradím? Ktorý diel je podľa teba doteraz najlepší? Zahlasuj v ankete na konci článku a daj nám vedieť v komentároch.

1. Rýchlo a zbesilo 5

Tunajším divákom sa najviac pozdával piaty diel Rýchlo a zbesilo. Na ČSFD má totiž priemerné hodnotenie 80 %. Režíroval Justin Lin a čo si budeme hovoriť, odviedol veľmi dobrú prácu. Nechýbala skvelá akcia, sympatické postavy a drsné hlášky. Fanúšikovia série si nepochybne prišli na svoje.

2. Rýchlo a zbesilo

Hneď na druhom mieste sa nám týči chronologicky prvý diel, ktorý si od divákov vyslúžil priemerné hodnotenie 72 %, čo je veľmi slušné číslo. Film Roba Cohena celú sériu odštartoval a oproti takej päťke tu máme značne jednoduchší príbeh, ale ako svižná letná zábava film funguje viac než dobre.

3. Rýchlo a zbesilo 6

Len o jedno percento menej si vyslúžil v poradí šiesty diel. 71 % je rozhodne potešujúce hodnotenie a postaral sa oň starý známy Justin Lin na režisérskej stoličke. V zásade sa dá povedať, že fanúšikovia série nemali veľa dôvodov nadávať, hoci kvalít päťky film nedosiahol. Stále to však bola jednoduchá letná zábava a pokiaľ si k nej tak pristupoval, sklamaný si zrejme nebol.

4. Rýchlo a zbesilo 8

Presúvame sa k ôsmemu dielu, ktorý natočil F. Gary Gray. Ten si na ČSFD vyslúžil hodnotenie 69 %. Veľkým plusom v tomto prípade bolo angažovanie kočky Charlize Theron, ktorá si do veľkej miery celý film ukradla pre seba. Inak ale diváci dostali presne to, čo od série čakajú. Prepálenú akciu, ignoráciu akýchkoľvek fyzikálnych zákonov a celkom solídnu zábavu s fajn postavami.

5. Rýchlo a zbesilo 7

Sedmička oproti ôsmemu dielu klesla v celkovom hodnotení len o jedno percento, čo je stále v pohode. O réžiu sa tentokrát postaral James Wan, pre ktorého to bol prvý nehororový projekt. Dá sa povedať, že prechod k blockbusterovému akčňáku zvládol bez väčších problémov. Opäť sme sa dočkali megalomanskej akcie a nulovej logiky. Misia teda bola splnená.

6. Rýchlo a zbesilo 4

Film Rýchlo a zbesilo 4, ktorý môžete nájsť aj pod názvom Rýchli a zbesilí už citeľne padá do priermernejších a matnejších vôd. O réžiu sa opäť postaral Justin Lin, toho ale skutočné triumfy v rámci série ešte len čakali. Výsledkom bol v tomto prípade celkom rutinný akčňák, ktorý patrí k tomu slabšiemu, čo táto sága ponúka.

7. Rýchlo a zbesilo 2

Hneď druhý diel Johna Singletona v diváckom ponímaní celkom tvrdo narazil, o čom svedčí aj hodnotenie 58 % na ČSFD. V podstate sme dostali veľmi zbytočné pokračovanie, v ktorom nedokázali strhnúť ani tie naháňačky, ani postavy. Pre niekoho však ide stále o slušnú oddychovku, ktorú si s vypnutým mozgom možno užiť.

8. Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda

Réžie trojky s podtitulom Tokijská jazda sa chopil Justin Lin, pre ktorého to bol prvý zárez v tejto sérii. Bez ohľadu na to, že sa postupom času vypracoval, tak Tokijská jazda je (aspoň podľa ČSFD) najhoršie hodnoteným filmom Rýchlo a zbesilo. Zúfalo priemerných 55 % hovorí za všetko.

Väčšina fanúšikov nadávala na hlúpy scenár, nulovú nápaditosť a nezaujímavých hercov. Na druhej strane sa však našlo aj nemálo divákov, ktorých Tokijská jazda predsa len ako-tak bavila.

Zamieša podľa teba kartami nový diel Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw? Ide síce o spin-off, ktorý stojí mimo hlavnú sériu, avšak sme presvedčení, že kvalitou sa môže zaradiť na predné priečky. Režisér David Leitch je totiž mimoriadne schopný a aj doterajšie ukážky vyzerajú viac než sľubne. V slovenských kinách sa filmu dočkáme 1. augusta 2019.

Loading

Ktoré Rýchlo a zbesilo je podľa teba najlepšie?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Zdroj: csfd.cz

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Česká golfistka pokazila odpal na turnaji. Jej šťavnatá reakcia baví internet

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME