Zozbierali sme playlisty, ktoré sa hodia na rôzne jesenné nálady a činnosti

Vhodný soundtrack do tohto počasia.

Zdroj: Fimpli, Unsplash

Jeseň so sebou prináša mnohokrát melancholickú náladu a je jasné, že sa k takejto nálade hodí aj iná hudba. Letné playlisty často sršia energickými pesničkami, avšak počas jesene je v pohode trochu spomaliť.

Dopomôcť ti k tomu môže vhodná hudba. Povyberali sme preto niekoľko playlistov, ktoré sa budú hodiť na tvoje rôzne jesenné nálady.

Melancholická nálada

Počas jesene sa skoro stmieva a ak práve nesvieti slnko, tak to pôsobí ako celodenné pološero, ktoré trvá približne 7 hodín. Do takéhoto počasia sa mnohým hodí melancholická hudba. Tvoju melancholickú náladu môže uspokojiť tento inštrumentálny playlist:

Na zlepšenie nálady

Keďže máme počas jesene toho slnka v životoch veľmi málo, tak práve hudba ho môže trocha priniesť. Čo takto zlepšiť si náladu trochou soulu, ktorý je jednoducho vhodný na takmer každú činnosť? V tomto playliste nájdeš rôzne pesničky, ktoré ti určite nebudú neznáme.

Na zlomené srdce

Možno ste sa s frajerom rozišli alebo ti zomrel tvoj domáci miláčik, prípadne ti je len smutno za nebohou babkou. Pokojne si poplač, aj to je súčasť života. Pri zamotaní sa do deky s vreckovkami na blízku si môžeš do pozadia pustiť tento playlist:

Relax s knižkou v ruke

Niekto potrebuje mať pri čítaní úplne ticho a iní potrebujú zas aspoň nejaký ten šum v pozadí. Ak sa potrebuješ zrelaxovať pri knižke a sústrediť sa na jej dej, tak by ti v tom mohol pomôcť práve tento playlist:

K nočnej práci

Možno musíš písať po večeroch diplomovku, keď už je vonku tma a ticho, prípadne dobiehaš veci do práce. Ak sa potrebuješ na niečo sústrediť, no všade je už hlboká noc, tak ti môžu pomôcť rôzne ambientné playlisty. Medzi môj obľúbený playlist patrí v nočných hodinách ten so zvukmi veľrýb, ale asi nie si tak psycho ako ja, preto si radšej pusti toto:

Na tvoje dni

Prišiel ten nepríjemný týždeň v mesiaci a ty by si najradšej vraždila, jedla všetko, čo ti príde pod ruku a zároveň dala dole svojho suseda, ktorý sa ti nikdy nepáčil? Vieme, aké to je, keď tebou plieskajú hormóny a do toho ešte musíš znášať nepríjemné bolesti. Tento pocit môžu zmierniť niektoré z týchto pesničiek. Pokojne si to pustite aj vy, chalani, my vieme, že aj na vás to občas príde.

Trošku nostalgie

To vieš, blížia sa Vianoce a koniec roka, preto začínaš sumarizovať a obhliadať sa za svojím rokom. Čo môže byť k takejto nálade lepšie, ak nie práve playlist plný nostalgie? Pri mnohých z týchto pesničiek si povieš: „Toto som nepočul sto rokov.“

A niečo aj pre tých skôr narodených

Zaspievaj si v sprche

Prídeš zvonku so skrehnutými končatinami a čo môže byť lepšie, ak nie práve výdatná sprcha? Keď v tej sprche stráviš dvadsať minút, tak si v nej pokojne aj zaspievaj. Už vieš, prečo sa vyrábajú vodeodolné repráčiky…

Makáš na letnej forme

V prípade, že si jeden z tých, ktorí nepodceňujú prípravu na telo hodné vystavovania na pláži a rád si zacvičíš, tak k tomu nesmie chýbať poriadna hudba. Nezabudni na strečing, ktorý ideálne dotvorí tento playlist:

Preferencie na hudbu pri cvičení sa mnohým menia. Niekto má radšej rock, inému viac vyhovuje drsný hip-hop. Ak by si však mal chuť na hudbu, ktorá nie je komerčná a povzbudí, tento playlist by sa ti mohol páčiť:

V prípade, že už sa tešíš na Vianoce

Keďže v obchodoch sú už vianočné kolekcie a rôzne ozdoby, tak aj ty máš právo zaspievať si tvoje obľúbené koledy. Na Spotify nájdeš mnoho slovenských kolied, ktoré som si upratala do playlistu s výstižným názvom Medovníky & kapustnica.

Milujem všetky tie zahraničné koledy a na „All I want for Christmas…“ nedám dopustiť, ale piecť všetky tie dobroty a robiť s mamkou kapustnicu, to sa bez klasických kolied nedá. Ak však dostaneš chuť na tie zahraničné klasiky, tak ich nájdeš tu:

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
"Cool" slová, ktoré používajú mladí, ale ostatným lezú na nervy

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME