Zozbierali sme playlisty, ktoré sa hodia na rôzne jesenné nálady a činnosti

Vhodný soundtrack do tohto počasia.

Zdroj: Fimpli, Unsplash

Jeseň so sebou prináša mnohokrát melancholickú náladu a je jasné, že sa k takejto nálade hodí aj iná hudba. Letné playlisty často sršia energickými pesničkami, avšak počas jesene je v pohode trochu spomaliť.

Dopomôcť ti k tomu môže vhodná hudba. Povyberali sme preto niekoľko playlistov, ktoré sa budú hodiť na tvoje rôzne jesenné nálady.

Melancholická nálada

Počas jesene sa skoro stmieva a ak práve nesvieti slnko, tak to pôsobí ako celodenné pološero, ktoré trvá približne 7 hodín. Do takéhoto počasia sa mnohým hodí melancholická hudba. Tvoju melancholickú náladu môže uspokojiť tento inštrumentálny playlist:

Na zlepšenie nálady

Keďže máme počas jesene toho slnka v životoch veľmi málo, tak práve hudba ho môže trocha priniesť. Čo takto zlepšiť si náladu trochou soulu, ktorý je jednoducho vhodný na takmer každú činnosť? V tomto playliste nájdeš rôzne pesničky, ktoré ti určite nebudú neznáme.

Na zlomené srdce

Možno ste sa s frajerom rozišli alebo ti zomrel tvoj domáci miláčik, prípadne ti je len smutno za nebohou babkou. Pokojne si poplač, aj to je súčasť života. Pri zamotaní sa do deky s vreckovkami na blízku si môžeš do pozadia pustiť tento playlist:

Relax s knižkou v ruke

Niekto potrebuje mať pri čítaní úplne ticho a iní potrebujú zas aspoň nejaký ten šum v pozadí. Ak sa potrebuješ zrelaxovať pri knižke a sústrediť sa na jej dej, tak by ti v tom mohol pomôcť práve tento playlist:

K nočnej práci

Možno musíš písať po večeroch diplomovku, keď už je vonku tma a ticho, prípadne dobiehaš veci do práce. Ak sa potrebuješ na niečo sústrediť, no všade je už hlboká noc, tak ti môžu pomôcť rôzne ambientné playlisty. Medzi môj obľúbený playlist patrí v nočných hodinách ten so zvukmi veľrýb, ale asi nie si tak psycho ako ja, preto si radšej pusti toto:

Na tvoje dni

Prišiel ten nepríjemný týždeň v mesiaci a ty by si najradšej vraždila, jedla všetko, čo ti príde pod ruku a zároveň dala dole svojho suseda, ktorý sa ti nikdy nepáčil? Vieme, aké to je, keď tebou plieskajú hormóny a do toho ešte musíš znášať nepríjemné bolesti. Tento pocit môžu zmierniť niektoré z týchto pesničiek. Pokojne si to pustite aj vy, chalani, my vieme, že aj na vás to občas príde.

Trošku nostalgie

To vieš, blížia sa Vianoce a koniec roka, preto začínaš sumarizovať a obhliadať sa za svojím rokom. Čo môže byť k takejto nálade lepšie, ak nie práve playlist plný nostalgie? Pri mnohých z týchto pesničiek si povieš: „Toto som nepočul sto rokov.“

A niečo aj pre tých skôr narodených

Zaspievaj si v sprche

Prídeš zvonku so skrehnutými končatinami a čo môže byť lepšie, ak nie práve výdatná sprcha? Keď v tej sprche stráviš dvadsať minút, tak si v nej pokojne aj zaspievaj. Už vieš, prečo sa vyrábajú vodeodolné repráčiky…

Makáš na letnej forme

V prípade, že si jeden z tých, ktorí nepodceňujú prípravu na telo hodné vystavovania na pláži a rád si zacvičíš, tak k tomu nesmie chýbať poriadna hudba. Nezabudni na strečing, ktorý ideálne dotvorí tento playlist:

Preferencie na hudbu pri cvičení sa mnohým menia. Niekto má radšej rock, inému viac vyhovuje drsný hip-hop. Ak by si však mal chuť na hudbu, ktorá nie je komerčná a povzbudí, tento playlist by sa ti mohol páčiť:

V prípade, že už sa tešíš na Vianoce

Keďže v obchodoch sú už vianočné kolekcie a rôzne ozdoby, tak aj ty máš právo zaspievať si tvoje obľúbené koledy. Na Spotify nájdeš mnoho slovenských kolied, ktoré som si upratala do playlistu s výstižným názvom Medovníky & kapustnica.

Milujem všetky tie zahraničné koledy a na „All I want for Christmas…“ nedám dopustiť, ale piecť všetky tie dobroty a robiť s mamkou kapustnicu, to sa bez klasických kolied nedá. Ak však dostaneš chuť na tie zahraničné klasiky, tak ich nájdeš tu:

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Végh vs. Vémola: najlepšie memes o zápase storočia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME