Zoznam menších aj väčších festivalov, ktoré sa toto leto udejú na Slovensku

Už aby si začal šetriť, ak chceš toto leto niekam ísť.

Zdroj: pxhere.com

Stupne na teplomeroch sa zdvihli nad dvadsať stupňov, čo znamená, že leto sa už nezadržateľne blíži. Aké by to bolo leto a letné prázdniny, ak by sme si ich mali užívať bez letných festivalov?

Pomaly, ale isto sa už kluby chystajú na letnú sezónu a párty v podnikoch zameníme za tie pod holým nebom. Aby ti ani náhodou nejaký z dobrých festivalov neušiel, pripravili sme si pre teba kompletný zoznam festivalov, ktoré si môžeš užiť na Slovensku. Od júna až po koniec leta.

Jún

7. – 9. jún (Kremnica) Letný Big Air v meste /punk, electro, hip-hop, indie, rock, pop/ predpredaj 23 €, na mieste 28 €

Jedinečný festival charakteristický adrenalínovou disciplínou Big Air, skok z veľkého mostíka s umelým povrchom do bazéna, je obohatený aj o hudobný program a iné sprievodné akcie. Vystúpia napríklad Billy Barman, Para, Slobodná Európa a do tanca zahrajú DJ Bobsan, EKG a Yanko Král.

14. – 16. jún (Prešov) Dobrý festival 2019 /multižánrový/ 19 – 59 € – záleží od typu lístka

Ako píšu organizátori v evente festivalu: „Filozofiou Dobrého festivalu je ponúknuť na jednom mieste hudbu a umenie rôznych žánrov a zanechať u každého v srdci krásnu spomienku na príjemne strávený víkend.‘‘ O hudobný program sa postarajú IMT Smile, N.O.H.A, Kandráčovci, Kali a Peter Pann a mnoho ďalších.

15. jún (Piešťany – areál vodných športov) Levity festival /house, techno/ normal 16,90 €, VIP 29,90 €

Nultý ročník festivalu sa uskutoční v areáli vodných športov Bearded Brothers Wake Soul. Organizátori sľubujú to najlepšie z tanečnej hudby, zo zahraničných headlinerov to budú napríklad Brian Cid, Brigado Crew a Dmitry Molosh.

14. – 15. jún (letisko Prievidza) Legendy festival /rock/ normal 40 €, VIP 200 €

Festival, na ktorom sa stretávajú mladšie, ale aj staršie generácie, prináša legendárne kapely. Tento rok to budú Daniel Landa, Slade, Desmod alebo Gladiator.

14. – 16. jún (Ondrej Chata pri Brodzanoch, Partizánske) Lost Frequencies: Open Air Gathering /psytrance, elektronická/  15 €

Psytrance festival, ktorý na dvoch stageoch predstaví účinkujúcich ako Headworks, Spiritual mode alebo Transient Disorder. Okrem toho sa môžeš tešiť na chill zónu, krásnu dekoráciu, čajovňu, bar a dobré jedlo.

21. – 22. jún (Trenčín) Edmania Open Air /tanečná hudba/ predpredaj 59,99 €, na mieste 69,99 €

Najväčší festival tanečnej hudby na Slovensku prinesie na štyroch stageoch hudobných hostí ako Afrojack, Cosmic Gate, Future Code či Zonderling.

27. – 30. jún (Duchonka) Trident festival /dnb/ normal 36 €, VIP 42 € – bez kempovného

Najväčší drum&bass festival na Slovensku predstaví počas troch dní na štyroch stageoch viac ako 150 mien drum&bass scény nielen zo zahraničia.

28. – 29. jún (Motel Kamenec, Kaluža) Open Summer party /tanečná hudba/ normal 9,99 €, na mieste 19,99 €

Festival, ktorý sľubuje ideálne otvorenie leta. Počas dvoch dní si budeš môcť užiť obľúbencov tanečnej hudby – predstaví sa dj a producent Kryder, Dj Robin, Bongoman Elizz, ale aj domáci DJ EKG.

28. – 29. jún (areál Zelená voda, Nové mesto nad Váhom) TopFest /rock/ normal 45 € VIP 150 € 

Klasika, na ktorej nechýba ani jeden fanúšik rockovej hudby. Hlavným headlinerom bude Slash, okrem nich vystúpia Apollo 440, Deez Nuts, ale aj slovenské klasiky ako Desmod, Horkýže Slíže alebo Zóna A.

28. – 30. jún (Zlaté piesky, Bratislava) Hip Hop žije /hip-hop, rap/ normal 39,50 € VIP 99 €

Tento rok sa uskutoční v poradí už siedmy ročník hip-hopového festivalu, kde vystúpia Gunna, Ja rule, Kontrafakt, Majk Spirit a ďalší.

28. – 30. jún (rybníky Opatovce) Mash up! /dub, tekno, psytrance/ cena zatiaľ neznáma

V poradí druhé stretnutie subkultúr v krásnom prostredí rybníkov Opatovce, neďaleko Trenčína. Vystúpia Batty Youth Sound, Botanic, Pete Sort, Shroomi.

Germany Crowd GIF by Hurricane Festival - Find & Share on GIPHY

Júl

4. – 7. júl (Východná) Folklórny festival Východná /folklór, muzikál/ 10 – 75 € podľa druhu vstupenky

Tradičný festival, ktorý dokonale prezentuje naše kultúrne dedičstvo – folklór, vo svojej pravej podstate. Predstaví sa SĽUK, mnoho folklórnych skupín a budete si môcť vyskúšať aj mnohé zaujímavé workshopy.

11. – 13. júl (Trenčín) Pohoda /multižánrový/ 99 €

Klasika spomedzi slovenských festivalov, víťaz mnohých prestížnych ocenení. Tento rok sa na festivale objavia mená ako Liam Gallagher, Lykke Li, Skepta, The Roots a mnoho ďalších zaujímavých interpretov naprieč rôznymi žánrami.

12. – 14. júl (Kláštor Bzovík) Fourtune festival /dnb, electro, techno/ 26,90€

Festival je výnimočný tým, že má charitatívny účel a viac než 40 európskych DJov z oblasti elektronickej hudby prisľúbilo svoju účasť bez nároku na honorár. Festival sa nesie v štýle elektronických žánrov a predstavia sa na ňom Angerfist, Delta Heavy, Akira a Optiv a mnoho ďalších.

12. – 14. júl (vodná nádrž Domaša) Summer Domaša Fest 2019 /pop, multižánrová hudba z SK/ 5,50 € – 12,95 € podľa lístka

Poriadna zábava v podaní slovenských kapiel a hudobníkov, ktorú si môžeš užiť počas troch dní v areáli vodnej nádrže Domaša. Zaspievajú a zahrajú ti do tanca Heľenine oči, Hex, Mafia Corner alebo Marián Čekovský.

18. – 20. júl (pevnosť Komárno) Basement festival /dnb, elektronika, multižáner/ 30 €

Pôvodne čisto drum&bass festival vo výnimočnom priestore pevnosti v Komárne sa pretransformoval na multižánrovejší koncept. Vystúpia tu Bizzare, Malalata, DJ EKG, FVLCRVM, Prago Union, ale aj predstavitelia drum&bass scény.

18. – 20. júl (Holíč) Cibula fest /pop, multižáner/ 24 – 99 € podľa druhu vstupenky

Známy slovenský festival predstavuje legendy českej a slovenskej hudobnej scény. Počas troch dní si budete môcť užiť napríklad Polemic, Inekafe, Gladiátor alebo Petra Nagyho a mnoho ďalších.

19. – 20. júl (Stredisko Lúč, Zemplínska Šírava) SunDance Open Air Festival /tanečná/ normal 11,90 € VIP 19,99 €

Festival pri jazere zameraný na elektronickú tanečnú hudbu. Čakajú na vás headlineri Borra, Foly, Dinelo alebo Yanco.

19. – 21. júl (Peprovice pri Muráni) Ródeo Muráň /pop, reggae, folk, rock/ 10€ jednodňová (piatok), 20€ jednodňová (sobota), 25 € dvojdňová

Priamo v srdci národného parku Muránska planina sa koná najväčší a najstarší ročník ródea v Európe. Okrem krásnych koní, atraktívnych westernových súťaží a najlepších jazdcov, sa predstavia hudobné skupiny Tublatanka, Polemic, Heľenine oči, Adam Ďurica a ďalší.

24. – 28. júl (Banská Bystrica) The Legits Blast Festival /hip-hop, rap/ 14,99 – 59,99 € podľa lístka

Každoročné stretnutie hip-hop nadšencov oslavuje svoje 10. výročie. Okrem hudby ako Pahorahe monch, Masta ace, Luxe, ťa čakajú aj tanečné battle a mnoho rôznych sprievodných aktivít.

26. – 27. júl (rybníky Opatovce) FestDobréRybníky /folk, country/ 14 € v predpredaji 22 € na mieste

Festival na lúke pri rybníkoch a Juraj Hnilica, Poutníci, Roman Horky a mnoho iných kapiel, ktoré si môžeš užiť v príjemnom prostredí.

Maxime Bhm, Unsplash

August

1. – 3. august (Snina) Rock Pod Kameňom /rock, slovenská/ 18 € jednodňová, 36 € na celý festival

Milovníkov rockovej hudby potešia mená ako Alestorm, Beast in Black či Arkona, ale aj domáci predstavitelia tohto žánru.

2. – 3. august (Mojtín) Festival Končiny /multižáner/ 10, 12, 20 € na mieste podľa druhu vstupenky, predpredaj 17 €

Multižánrový hudobný festival Končiny ponúka jedinečné spojenie odľahlého prírodného prostredia Strážovských vrchov s kvalitnou hudobnou produkciou. Predstavia sa Katarzia, Jimmy Pé, Koala Voice či Midi Lidi.

3. august (Športový Areál Obce Jamník) Kobuľa Fest /multižáner/ 5€ deti, 15€ dospelí

Najväčší open air na Spiši. V rámci hudobného programu sa predstaví Sima, Horkýže Slíže, Heľenine oči.

2. – 4. august (Hontianske Nemce) Festival Atmosféra /reggae, elektro, funk, indie, jazz, alternative/ 20 – 25 € podľa lístka

Milý rodinný festival v krásnom prostredí viníc, na ktorý môžeš so sebou zobrať aj rodičov. Okrem hudobného programu, v rámci ktorého sa predstavia B-complex, Puding Pani Elvisovej, Longital alebo Fallgrapp, si budeš môcť užiť aj bohatý sprievodný program.

9. – 10. august (Piešťany) Grape Festival /multižáner/ 69 €

Obľúbená festivalová klasika medzi mladými tentokrát na pódiách predstaví CHVRCHES, Rudimental, The Kooks, Jon Hopkins, Dub FX a mnoho ďalších zaujímavých mien. Ako vždy bude o sprievodné programy a vynikajúce gastro postarané.

9. – 10. august (Červeník) Festival Červeník /pop, multižáner/ 11 – 40 € podľa druhu vstupenky

Hovorí sa o ňom ako o najstaršom festivale, ktorý oslavuje hudbu a tanec. Počas 52. ročníka festivalu sa predstavia Bay City Rollers, Inekafe, Desmod a iní.

15. – 18. august (Bytča) Festival Hviezdne noci /pop, punk, folk, indie/ 20 – 22 € predpredaj, na mieste 30 – 35 €

Mestský multižánrový festival, ktorého cieľom je oživenie priestoru mesta hudbou, filmom, divadlom a výtvarným umením. V rámci hudobného programu sa predstavia Davová Psychóza, Katarzia, Noisecut a Bad Karma Boy.

16. – 17. august (Hidepark, Nitra) FLAAM Festival /indie, hip-hop, alternative, rock/ predpredaj 20 €, na mieste 29 €

Chýbal im v rodnom meste nejaký príjemný event, tak si ho spravili sami. Festival ti ponúka okrem hudobných mien ako Iglooghost, Katarzia, Mucha a Katarína Máliková aj bohatý sprievodný program a aktivity.

16. – 18. august (Duchonka) Hip Hop Žije Duchonka /hip-hop, rap/ zatiaľ neznáma 

Ak by si nestihol tento festival na Zlatých pieskoch, tak si ho môžeš dať v auguste na Duchonke. Predstavia sa Kontrafakt, Majk Spirit, Separ a mnoho ďalších známych mien hip-hopovej scény.

23. – 24. august (Zlaté piesky) Uprising /reggae, hip-hop, indie/ normal 55 € VIP 140 €

Milovníkov reggae hudby každoročne teší Uprising, tento rok sa na pódiách predstavia Lauryn Hill, Elephant Man, Dub Inc.

23. – 24. august (Borský Svätý Jur) Orgazma rock fest /rock, metal, funk/ 15 € jednodňový, 25 € dvojdňový

Festival ti počas dvoch dní predstaví to najlepšie zo slovenskej a českej rockovej hudby. Vystúpia Slobodná Európa, Konflikt, Porta Inferi a mnoho iných.

28. august (Nitra) Slížovica festival /rock, punk, indie/ 16 €

Hudobný festival, ktorý nespája len fanúšikov zahraničnej a domácej hudby, ale hlavne skupiny Horkýže Slíže. Okrem tejto kapely sa predstavia Davová Psychóza, Inekafe, Le Payaco a ďalší.

29. – 31. august (Trenčín) Punkáči deťom /punk, hardcore/ sobota 20 €, trojdňová 30 €

Ďalší z festivalov, ktorý má benefičné zameranie a stretávajú sa na ňom, samozrejme, punkáči. Hudobný program zastrešia kapely ako napríklad The Rumjacks, Total Chaos, Čad.

29. – 31. august (Piešťany) Lodenica /country, folk/ 20 – 70 € podľa druhu vstupenky

Najväčší slovenský festival country, folk a trampskej hudby. Predstavia sa T-Rex, Čechomor, Fleret, František Nedvěd a mnoho iných skvelých hudobníkov.

30. august (Martin) Ibiza Sun Sensation /tanečná/ 9,90 €

V Martine sa rozhodli preniesť slnečnú atmosféru z tanečných párty na Ibize na kúpalisko v Martine. Majú im k tomu dopomôcť top headlineri zo zahraničia, ale aj domáci, ktorých mená zatiaľ neboli zverejnené.

30. august – 1. september (Areál Kempu Slnečné Skaly, Rajecké Teplice) Festival SKALY /multižáner/ 25 € 

Až na štyroch pódiách sa predstavia rôzni hudobní hostia ako Gleb, Medial Banana, Korben Dallas či Hudba z Marsu. Na chuť si príde každý, v rámci rôznych stageov sa predstavia odlišné žánre.

The Revivalists GIF - Find & Share on GIPHY

September

7. – 9. september (Petržalská dostihová dráha, Bratislava) Petržalský Festival /pop, hip-hop, rap/ 6,50 € – 16 € podľa druhu vstupenky

Víkendová veselica, ktorá predstavuje spojenie rôznych hudobných interpretov, ale aj sprievodného programu pre všetkých od najmenších až po seniorov. V rámci hudobného programu vystúpia Rytmus, Ego, NO NAME, Gladiator a ďalší.

Bonus

Najväčšie hudobné festivaly u susedov

7. – 13. august (Maďarsko) Sziget festival, 339 € 7-dňová

Ed Sheeran, Post Malone, Florence and the Machine, Macklemore, James Blake, Mura Masa, Kodaline

15. – 17. august (Rakúsko) FM4 Frequency, 189 € na celý festival (momentálne vypredané)

Swedish House Mafia, Macklemore, Sunrise Avenue, The Offspring, G-Eazy, Good Charlotte, Little Big

17. – 20. júl (Česko) Colours of Ostrava, 114 € štvordenná vstupenka

The Cure, Florence and the Machine, Rag’n’bone man, Rosalia, MØ, Zaz, Mogwai, Calypso Rose

3. – 7. júla (Poľsko) Open’er Festival, 140 € bez kempu

Lana Del Rey, Travis Scott, Jungle, Smahing Pumpkins, Swedish House Mafia, Jorja Smith, Diplo, Kodaline

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o najdivnejšie detské mená, s ktorými sa kedy stretli

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME