Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Zoznam najlepších reštaurácií sveta roku 2024. Gastronomické nebo môžeš zažiť aj „na skok“ od Slovenska

V TOP 10 sa umiestnili štyri európske reštaurácie.


Očakávaný zoznam 50 najlepších reštaurácií sveta 2024 bol zverejnený v stredu 5. júna na slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa konal vo Wynn Las Vegas. Na podujatí sa zišli najlepší šéfkuchári a ikony gastronómie z celého sveta.

V rebríčku sa predstavili reštaurácie z 26 území a piatich kontinentov. Poď sa spolu s nami pozrieť na TOP 10 toho najlepšieho, čo svetová gastronómia ponúka. Za niektorými podnikmi nemusíš cestovať ani tak ďaleko.

10. Don Julio, Buenos Aires

Rodinná reštaurácia reprezentuje Argentínu na najväčších gastronomických scénach. Šéfkuchár Guido Tassi navrhuje menu tak, že sa zameriava na sezónnu dostupnosť a miestne plodiny. Vyberá si len trávou kŕmený dobytok Aberdeen Angus a Hereford na najlepšie steaky a remeselné údeniny. Okrem špeciálnych steakov Don Julio ponúka aj rozsiahly sortiment vín najvyššej kvality. V pivnici reštaurácie sa nachádza viac ako 14 000 argentínskych značiek.

9. Gaggan, Bangkok

Indický šéfkuchár Gaggan Anand sa snaží posunúť hranice kulinárskeho zážitku a vytvoriť „kulinárske dobrodružstvo zmyslov a jazdu na horskej dráhe plnej emócií“. Jedálny lístok ponúka jedinečnú progresívnu indickú kuchyňu s francúzskymi, thajskými a japonskými vplyvmi. Hostia môžu byť vyzvaní, aby jedli rukami alebo dokonca olizovali tanier.

nárok na českú diaľničnú zdarma

Odporúčame prečítať:

Slováci majú nárok na českú diaľničnú známku zdarma. Stačí splniť túto požiadavku

8. Alchemist, Kodaň

Ešte pred príchodom do reštaurácie ťa zaujmú dvoje ťažké bronzové dvere s dekoráciami, ktoré ťa zavedú do tajomného sveta reštaurácie. Gastronomický zážitok z jedla sa odohráva pod kupolovitou strechou s rôznymi grafickými prvkami, ktoré sa menia podľa druhu jedla.

7. Quintonil, Mexico City

Quintonil je pomenovaný podľa zelenej bylinky, ktorá sa vyskytuje v niektorých jedlách a nápojoch. V tomto podniku si na svoje prídu všetci, ktorí hľadajú čerstvé miestne suroviny a tradičné mexické chute. Reštaurácia je majstrovským dielom šéfkuchára Jorgeho Valleja a jeho manželky Alejandry Floresovej, ktorí do nej vnášajú výnimočnú pohostinnosť. Sezónne degustačné menu ponúka kreatívne jedlá, ako sú tamales z kačacieho mäsa pibil s krémom elote, dusený volský chvost v tradičnej omáčke black recado, crème fraîche s medom melipona, kapským egrešom a kaviárom alebo opunciový sneh.

6. Atomix, New York

Kórejská kuchyňa v jej najlepšej podobe. Sofistikované a chutné jedlá, ktoré vychádzajú z tradícií, ale sú odlišné a inovatívne. Každé jedlo sa podáva v krásnej keramike na mieru, ku ktorej je priložená vysvetľujúca kartička s dostupnými informáciami o surovinách, pôvode a inšpirácii.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.