Streda 5.10.2022
sk
Viera
cz
Eliška
, Elsa

Aplikácia Tinder je snáď jedna z najznámejších aplikácií na zoznamovanie, ktorým holdujú hlavne mladí ľudia. Aplikácia nedávno predstavila niekoľko vylepšení, ktoré majú posilniť bezpečnosť ľudí, ktorí aplikáciu používajú. Jednou z nich má byť aj špeciálne tlačidlo. O novinkách informoval portál The Daily Dot.

Kon Karampelas, Unsplash

Nikdy nemôžeš vedieť, s kým sa ideš naozaj stretnúť

Aj keď sa ti niekto, s kým si píšeš, môže zdať úplne v pohode a nejaví žiadne známky toho, že by to mal byť práve násilník alebo je inak nebezpečný, môže sa to ľahko stať. Nikdy netušíš, s kým ideš naozaj von, a aj ten najmilší človek môže skrývať nebezpečné tajomstvá.

A práve pre takéto situácie, keď jednoducho potrebuješ zachrániť, Tinder vytvoril špeciálne tlačidlo, ktoré nesie názov “panic button“.

Aplikácia vždy využíva určovanie polohy človeka, na základe čoho má fungovať aj toto nové tlačidlo. Akonáhle ho človek v nejakej nebezpečnej situácii stlačí, budú okamžite informované orgány činné v trestnom konaní. Poloha tejto osoby bude zdieľaná príslušným zložkám, vďaka čomu ju budú môcť urýchlene nájsť.

Korney Violin, Unsplash

Aplikácia má byť transparentnejšia

Nie je nič nezvyčajné, že aj v takejto aplikácii sa nájdu ľudia, ktorí si vytvárajú takzvané fejkové profily. Tinder tomu chce zabrániť tak, že bude všetkých svojich užívateľov verifikovať a pri mene sa im tak zobrazí ikonka ako znak toho, že je užívateľ overený.

Užívateľovi sa najprv zobrazí fotografia modelu, ktorú bude musieť následne zopakovať a vytvoriť si podobnú selfie. Tinder následne overí, či sa oba obrázky zhodujú, predtým, ako umiestni znak vierohodného profilu.

Každý profil, ktorý bude mať takýto znak, bude dôveryhodnejší. Novinky by mali byť spustené do konca januára. Najprv sa objavia v špecifických lokalitách, ako napríklad v Írsku, pokým nebude funkcia automatizovaná a dostupná pre všetkých užívateľov. Okrem toho chce Tinder vytvoriť možnosť nahlasovania nevhodných, urážlivých správ.

Alexander Sinn, Unsplash

Zdroj: The Daily Dot 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť