Zoznamovacia aplikácia vytvorila špeciálne tlačidlo, ktoré ti pomôže pri zlom rande

Nikdy nevieš, či ten zlatý chalanisko nie je úchyl.

Zdroj: profimedia.sk

Aplikácia Tinder je snáď jedna z najznámejších aplikácií na zoznamovanie, ktorým holdujú hlavne mladí ľudia. Aplikácia nedávno predstavila niekoľko vylepšení, ktoré majú posilniť bezpečnosť ľudí, ktorí aplikáciu používajú. Jednou z nich má byť aj špeciálne tlačidlo. O novinkách informoval portál The Daily Dot.

Kon Karampelas, Unsplash

Nikdy nemôžeš vedieť, s kým sa ideš naozaj stretnúť

Aj keď sa ti niekto, s kým si píšeš, môže zdať úplne v pohode a nejaví žiadne známky toho, že by to mal byť práve násilník alebo je inak nebezpečný, môže sa to ľahko stať. Nikdy netušíš, s kým ideš naozaj von, a aj ten najmilší človek môže skrývať nebezpečné tajomstvá.

A práve pre takéto situácie, keď jednoducho potrebuješ zachrániť, Tinder vytvoril špeciálne tlačidlo, ktoré nesie názov “panic button“.

Aplikácia vždy využíva určovanie polohy človeka, na základe čoho má fungovať aj toto nové tlačidlo. Akonáhle ho človek v nejakej nebezpečnej situácii stlačí, budú okamžite informované orgány činné v trestnom konaní. Poloha tejto osoby bude zdieľaná príslušným zložkám, vďaka čomu ju budú môcť urýchlene nájsť.

Korney Violin, Unsplash

Aplikácia má byť transparentnejšia

Nie je nič nezvyčajné, že aj v takejto aplikácii sa nájdu ľudia, ktorí si vytvárajú takzvané fejkové profily. Tinder tomu chce zabrániť tak, že bude všetkých svojich užívateľov verifikovať a pri mene sa im tak zobrazí ikonka ako znak toho, že je užívateľ overený.

Užívateľovi sa najprv zobrazí fotografia modelu, ktorú bude musieť následne zopakovať a vytvoriť si podobnú selfie. Tinder následne overí, či sa oba obrázky zhodujú, predtým, ako umiestni znak vierohodného profilu.

Každý profil, ktorý bude mať takýto znak, bude dôveryhodnejší. Novinky by mali byť spustené do konca januára. Najprv sa objavia v špecifických lokalitách, ako napríklad v Írsku, pokým nebude funkcia automatizovaná a dostupná pre všetkých užívateľov. Okrem toho chce Tinder vytvoriť možnosť nahlasovania nevhodných, urážlivých správ.

Alexander Sinn, Unsplash

Zdroj: The Daily Dot 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 desivých a mrazivých krátkych hororov, ktoré ťa vystrašia za pár minút (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME