Zoznámte sa so Scampom! Súťaž o najškaredšieho psa sveta pozná svojho víťaza

Veľký úspech v tvrdej konkurencii

Zdroj: josch13 / Pixabay

Pred pár dňami sa v Kalifornii konal už 31. ročník jedinečného podujatia – Najškaredší pes sveta. V napínavej súťaži sa predviedli psíkovia, ktorých vzhľad sa poriadne vymyká z bežných očakávaní psej krásy.

Rovnako ako v minulosti, aj teraz bola show poriadne vyrovnaná. Zúčastnilo sa 18 chlpáčov, krásnych veľmi svojským spôsobom. Pri niektorých účastníkoch si divák ani nemôže byť istý, že ide skutočne o psa, a nie o kríženca potkana s nejakým mimozemským organizmom.

Konkurencia bola skutočne veľká, ale víťaz mohol byť len jeden. Titul najškaredšieho psa sveta si odniesol Scamp the Tramp. Nikto ani len netuší, ku ktorej z existujúcich rás má najbližšie.

Cenu pre víťaza predstavuje pohár, 1500 dolárov a výlet do New Yorku. Šťastná majiteľka Yvonne Morones si šampióna adoptovala v roku 2014 z útulku v Los Angeles. Už pri prvej spoločnej ceste autom Yvonne vedela, že so psíkom si budú rozumieť – všimla si, ako pri počúvaní skladby One Love od Boba Marleyho kýve hlavou do rytmu.

Zaujímavé je, že Yvonne sa z úspechu svojho zvieratka neteší prvýkrát – jej psíkovia Nana a Munchkin na súťaži o najškaredšieho psa viackrát triumfovali v minulosti.

Pre niekoho môže súťaž v psej antikráse pôsobiť ako hlúpa zábavka alebo výsmech nevinných zvierat. V skutočnosti je to presne naopak – cieľom organizátorov je upozorniť na fakt, že aj menej pekní havovia môžu byť skvelými spoločníkmi a zároveň chcú verejnosti pripomenúť, že útulky v mnohých mestách sú preplnené a najmenšiu šancu na adopciu majú práve „divné“ psy.

Zdroj: people.com, time.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Démonická bábika Annabelle smeruje do slovenských kín. Aký je jej skutočný príbeh?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME