Žrút, zlodej či slimák: Čo o tebe prezrádzajú tvoje stravovacie návyky?

Správanie za stolom môže o povahe človeka veľa prezradiť.

Je tvoje tempo pri jedení synonymom slimáka alebo si naopak ako skartovačka? Kradneš ľuďom z taniera bez opýtania alebo ti to nedovolí tvoja vyberavosť?

Či už si to alebo ono, v tomto článku zistíš, čo to vypovedá o tvojom charaktere.

1. Pomalý jedák

Na svete niet horšej situácie, ako keď musí človek za stolom čakať, kým doje niekto druhý. Sedí tam ako tĺk, hľadí na svoj prázdny tanier a mysľou už rozkrajuje dezert… a ten oproti ešte stále žuje mäso. Keby ste boli vo filme, tak je toto celé spomalený záber, ktorý v snahe preniesť chuť pečeného kuraťa aj na divákov, trvá trochu dlhšie, akoby sa patrilo. Lenže vy nie ste vo filme. A teba z neho ide poraziť.

https://www.theodysseyonline.com/23-thoughts-of-slow-eater

Čo to však vypovedá o jeho osobnosti? Netreba mať IQ dekana, aby vám došlo, že je to pôžitkár. V živote sa nikam neponáhľa, užíva si prítomný moment a vstrebáva každý detail. Na jednej strane to môže byť v tejto uponáhľanej dobe dobrá vlastnosť. Na strane druhej mu sa ale často pri tom vstrebávaní pozabudne a stratí pojem o čase. Každá práca mu teda trvá trikrát dlhšie a rovnako ako šéf, tak aj kolegovia pri ňom často strácajú trpezlivosť.

2. Rýchložrút

Prisaháš, že tam dve minúty dozadu bol plný tanier jedla… a zrazu je fuč. Netušíš, ako je fyzicky možné natlačiť dole krkom toľko jedla v takom krátkom časovom horizonte, ale vidíš, že nejako to predsa len ide. To, že sa v človeku jedlo stráca ešte skôr, ako mu čašník položí tanier na stôl, o ňom prezrádza hneď niekoľko vecí.

mport.ua (http://mport.ua/health/1523140-Kak-ne-tolstet–ot-fastfuda-i-chipsov)

Napríklad si môžeš byť istý, že takýto človek bude skvelým zamestnancom. Exceluje v multitaskingu, dodržiava deadliny a svoju prácu vždy dotiahne do úspešného konca. Avšak každá minca má dve strany a odvrátená strana tejto mince je prehnaná súťaživosť. Pokiaľ ide o to, kto bude prvý a najlepší, rýchložrút nepozná brata. Okrem toho sa vo väčšine prípadov snaží naplniť očakávania svojho okolia, niekedy až do takej miery, že zabudne na tie svoje.

3. Vyberavý

S vyberavým človekom nikdy nemôžeš ísť do reštaurácie hladný. Inak skapeš od hladu, kým si objedná. Okrem otázok na tému ingrediencií sa ešte sem-tam potrebuje informovať, na akej panvici mu budú opekať zemiaky a či by ju v budúcnosti mohli umyť iným saponátom. Je zjavné, že tento typ človeka má veľmi jasne stanovené hranice, ktoré neplánuje prekračovať.

https://www.primarybeginnings.com/blog/living-picky-eater-preschooler

Žije vo svojej bubline, vo svojej komfortnej zóne a akékoľvek vykročenie z vopred známych vôd, sa rovná samovražde. Nikdy nejde do niečoho, čo neovláda. Neskúša nové pracovné pozície, nové športy či iné koníčky. Až príliš sa bojí zlyhania. Zato sa veľmi rád pýta, a teda sa nové veci dozvedá aspoň týmto spôsobom.

4. Organizátor

Jedna vec je hodiť špinavé oblečenie rovno do koša na prádlo a nie šmariť ho na zem. Ale oddeľovať od seba jednotlivé položky na tanieri? To je už trošku príliš. Nájdu sa však aj takí ľudia a rozhodne ich nie je málo. Táto tanierová organizácia signalizuje podobné správanie aj vo všetkých ostatných aspektoch jeho života.

https://www.newlyswissed.com/extreme-swiss-organizing-like-you-have-never-seen-it-before/

V jeho byte by ste prach či drobné smietky museli hľadať lupou, rovnako aj na jeho pracovnom stole. Všetko má svoje miesto, svoj systém a všetko musí podľa neho fungovať. Neznáša chaotické situácie a v momente, ako nemá všetko a všetkých pod kontrolou, začne panikáriť a strácať hlavu.

5. Ten, ktorý si všetko zmieša dohromady

Tento človek zničí snahu kuchára o aranžérske gastronebo jedným pohybom vidličky. On si totiž potrebuje všetko pekne zamiešať. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že tento človek je vďaka svojim stravovacím návykom synonymom chaosu, nie je to celkom pravda.

https://www.scld.org.uk/healthy-eating-healthy-living-pack/

V robote si berie na plecia omnoho viac povinností, ako sa od neho čaká, a potom sa akosi stráca medzi termínmi, zadaniami a deadlinmi. Aj medzi všetkými tými zadaniami si však vždy nájde čas na svojich blízkych. Čo sa povahy týka, väčšinou sú títo „miešači“ veľmi priateľskí a výreční.

6. Dobrodruh

Keď si niekto v podniku objedná morské chobotničky s hľuzovkovým olejom na špargľovej omáčke a k tomu šťavu z granátového jablka, asi vám je jasné, že s ním určite nebude nuda. Dobrodruh je verný tomuto označeniu ako v stravovaní, tak aj v bežnom živote.

http://thegioitiepthi.vn/p/nhung-mon-an-xua-tan-gia-lanh-ngay-ha-noi-gio-mua-ve-14714.html

Je za každú srandu a žiadne šialenstvo nie je preňho cez čiaru. Niekedy má ale problém pochopiť, že nie všetci sú rovnakí ako on a niekto si skrátka s riskom nerozumie. Tlačí svoje okolie do niečoho, čo nechce a práve to je v jeho živote dôvodom mnohých hádok.

7. Ten, ktorý žuje ako krava

Okej, povedzme si to úprimne – takýmto ľuďom by mali zakázať vstup do verejných priestorov, kde sa konzumuje… no hádam čokoľvek. Lebo na niekoho, kto si narve hubu až do prasknutia, žuje tri hodiny vkuse a do toho neustále niečo rozpráva, naozaj nie je pekný pohľad.

giphy.com

Ich napchávanie je dôverným odrazom ich celkovej povahy. Sú to ukecaní extroverti, ktorí majú v paži, čo si o nich kto myslí. Z ničoho si nerobia veľkú hlavu, hoci by to niekedy bolo na mieste. A to je presne vec, ktorú im blízki vyčítajú najčastejšie.

8. Ten, ktorý si jedlo poctivo pripravuje

Nehovoríme len o bežnom varení. To robí takmer každý, keďže každodenná donáška nie je práve ekonomicky dostupná. Tento človek ale prípravu jedla posúva na celkom nový level. On si všetko predom pokrája. Na kocky. Aby mohol potom už len napichovať a neriešiť. Človek, ktorý je už aj pri chystaní jedla o jeden krok ďalej, si to so sebou nesie vo všetkých sférach.

https://wholefully.com/how-i-prep-food-for-the-week/

Je to rojko, ktorý sa len tak ľahko nezaprie a neustále si predstavuje svoju budúcnosť. Má veľké ambície a v budúcnosti chce dokázať veľké veci… no niekedy sa tak veľmi upína na peknú predstavu zajtrajšku, že pre ňu akosi zabúda niečo spraviť v prítomnosti.

9. Zlodej

Keď ti niekto bez dovolenia ukradne z taniera hranolku a bez milosti ju zožerie, je to proste chuj. Takéto veci sa nerobia. Človek, ktorý má takéto maniere, si je veľmi dobre vedomý toho, čo chce a rovnako aj toho, že to určite dostane.

http://restaurantandcafe.co.nz/kiwis-cant-get-enough-of-other-peoples-hot-chips/

Nie pre neho nie je odpoveď. To má pravdepodobne z detstva, keď rodičia pod tlakom rozkošných psích očiek skákali tak, ako on pískal. Mimo tejto prehnanej cieľavedomosti sú to vlastne celkom príjemní ľudia, ktorí niekedy pozabudnú, že sa celý svet netočí len okolo ich maličkosti.

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: refinery29.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Typy rodinných príslušníkov počas vianočných sviatkov, ktorých má každý doma

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME