Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

ZSSK nebude od 27. februára vypravovať väčšinu IC vlakov podľa cestovného poriadku

Zdôvodnila to pretrvávajúcimi pandemickými opatreniami na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 a s tým súvisiacim poklesom počtu cestujúcich.


Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) nebude od 27. februára vypravovať väčšinu komerčných IC vlakov podľa grafikonu vlakovej dopravy. Zdôvodnila to pretrvávajúcimi pandemickými opatreniami na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 a s tým súvisiacim poklesom počtu cestujúcich.

Informoval o tom národný dopravca v pondelok s tým, že od 27. februára nebude vedených päť IC vlakov medzi Bratislavou a Košicami číslo 520, 522, 523, 524 a 525 a od 28. februára ani IC vlak 521. IC vlaky 44 a 45 medzi Košicami a Viedňou podľa spoločnosti naďalej jazdia podľa platného cestovného poriadku.

Spomínané zatiaľ nezavedené IC vlaky plánuje ZSSK zaviesť v neskoršom termíne na základe aktuálnej pandemickej situácie, o čom bude cestujúcich včas informovať. „Prepad prepravených cestujúcich vo vlakoch IC 44 a 45 v pandemickom období oproti obdobiu pred pandémiou predstavuje 38 %. Kým v januári 2019 cestovalo komerčnými vlakmi IC 44 a 45 cez 13-tisíc cestujúcich, v januári 2022 je to iba niečo cez 8-tisíc,“ uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Pokles prepravených cestujúcich pred pandémiou a počas nej v denných rýchlikoch na trase medzi Bratislavou a Košicami dosahuje 41 %. „Kým v roku 2019 sme priemerne mesačne prepravovali cez 700-tisíc cestujúcich, v pandemickom roku 2021 to bolo priemerne mesačne len niečo cez 400-tisíc,“ dodal Kováč.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť