Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

Zubárska vŕtačka či nechty na tabuli. 5 nepríjemných zvukov, pri ktorých ti krvácajú uši

Keď si odmyslíme ružičkový kel, nič horšie ako tieto zvuky hádam neexistuje.

Pokiaľ nechodíš po svete so štupľami v ušiach, pravdepodobne si už párkrát začul niečo, z čoho ti okamžite naskočili zimomriavky. Presne o takých zvukoch bude dnes reč. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme dali dohromady niekoľko nanajvýš nepríjemných zvukov, pri ktorých to majú tvoje bubienky sto chutí na tomto svete zabaliť. Aké to teda sú?

1. Škrípanie príboru

Ak by bolo škriabanie príboru o tanier hudba, školská jedáleň by sa mohla prakticky rovnať symfonickému orchestru. Des a hrôza. Akoby nestačilo, že sa ti na tanieri vlní zelená gebuzina s neidentifikovateľným asimäsom uprostred, ešte aj tento bolehlav. Škríííííp. Príšerný zvuk. A stále niekto. STÁLE.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Vŕtanie u zubára

Tvrdá lavica v čakárni, huba spuchnutá tak, že si hlavu ledva prepchal otvorom na tričku, polky stiahnuté a slzy na krajíčku. Nemáš sa práve fajn. Zo sterilných bielych stien na teba zízajú obrázky chrupov od výmyslu sveta a v pozadí sa ozývajú zvuky tvojej najhoršej nočnej mory. Zubárska vŕtačka.

Chladnokrvné kvílenie nástroja moderného mučenia prerýva rev pacienta, ktorý podobne ako ty odkladal návštevu až do poslednej možnej chvíle. Stále môžeš ujsť. Zobrať nohy na plecia a utekať, čo ti sily stačia – bože, aké by to bolo krásne. Pulzujúca bolesť v ľavej hornej stoličke ťa ale obratom vráti do reality a pripomenie všetky bezsenné noci, keď si mal sto chutí pribuchnúť si papuľu medzi dvere, len aby to už prestalo. Dnes sa tomu nevyhneš. Dnes už naozaj nie.

ArtCaveManiac / EMEFKA
brutálny útok medveďa

Odporúčame prečítať:

Sú medvede na Slovensku premnožené, ako sa voči nim brániť a ktoré strany tému zneužijú pred eurovoľbami? Pýtali sme sa odborníka aj politológa

3. Chrápanie

Počas dňa máte celkom harmonický vzťah. Ty varíš, on upratuje. Ty kupuješ do bytu dekoratívne hovadiny z aliexpressu, on na nich utiera prach. Ty vyberáš, čo budete jesť, on platí. Perfektne vám to funguje… až dokiaľ sa nezotmie.

Čo robiť, keď sa mi páč, ale ja jemu nie? Čo robiť, keď mám pocit, že ma podvádza? Ženské rubriky sa zaoberajú samými volovinami a nikto si nekladie otázku, ktorá má potenciál zachrániť ľudskú rasu ako takú. Čo robiť, keď ho ľúbim ako koňa, no každú noc sa mu v prínosových dutinách usídli mužíček s motorovkou a píli až do skorého rána? NO ČO?!

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Detský plač

Deti sú rozkošné. Keď spia. A keď nie sú tvoje. Tú prvú skutočnosť spĺňajú (takmer?) všetky, s tou druhou je ale vždy sakramentský problém. Bohvie, či si prekliaty, alebo máš nejakú debilnú auru, ale na to, že bábätká v priemere prespia 14 až 17 hodín denne, každé, ktoré stretneš ty, ručí ako zmyslov zbavené.

Nakupuješ v obchode, niekde v pozadí ručí decko. Prechádzaš sa so psom, niekde v pozadí ručí decko. Sedíš doma pred telkou, niekde v pozadí ručí decko. Sadneš do lietadla a hádaj, na ktorom z tých dvesto sedadiel sedí urevané decko s bublinou pod nosom? Presne tak, rovno za tebou. Niekto tam hore má naozaj zvrátený zmysel pre humor.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Škriabanie nechtov o tabuľu

Naposledy si to počul hádam na základke, keď chcel byť jeden z tvojich spolužiakov prudko vtipný, a stačilo ti. Solídnych desať rokov dozadu a ešte dnes sa ti zježia chlpy po celom tele, keď si na to spomenieš. Je dosť možné, že samotný zvuk si v tejto fáze nevieš už ani vybaviť, ale to nevadí. Stačí predstava. Nechty, tabuľa a jeden pomalý trýznivý pohyb smerom dole. Fuj.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.