Odmietnutie v láske je pre mnohých hlbokým negatívnym zážitkom. Niektorí sa rýchlo pozviechajú, iní zotrvávajú vo fáze smútku, frustrácie či hnevu. Tento príbeh zo Singapuru je o neopätovanej láske a o tom, ako priviedla ohrdnutého muža k nečakaným krokom.
Zákerná friend zone
K. Kawshigan (30), riaditeľ spoločnosti na výrobu dronov, podal dve žaloby na Noru Tan Shu Mei (34) po tom, čo odmietla jeho vytrvalú snahu o niečo viac. Tvrdí, že jej konanie poškodilo jeho hviezdnu povesť a prekazilo viacero obchodných partnerstiev.
Prvýkrát sa stretli v roku 2016. Zatiaľ čo Kawshigan rozvíjal púčiky lásky, Nora Tan vnímala vzťah ako priateľský. V roku 2020 si muž začal myslieť, že ich koexistencia je užšia po tom, čo ho nazvala dobrým priateľom.
Žena však žiadne romantické city k mužovi neprejavovala. V skutočnosti ho viackrát žiadala, aby prehodnotili dynamiku ich priateľstva a obmedzili čas, ktorý spolu trávia. Tým sa mu snažila dať najavo jasné hranice. Kawshiganovi sa však priateľská zóna nepozdávala.
Ohrdnuté ego
Po štyroch rokoch kamarátenia jej v liste pohrozil súdom, v ktorom od nej žiada finančné odškodnenie vyplývajúce z nedbanlivostného spôsobenia citovej ujmy a ohovárania.
Podľa správy The Strait Times dostala ultimátum, aby vzťah buď prijala, alebo čelila žalobe. Žena nakoniec súhlasila s kompromisom, že pôjde s Kawshiganom do poradne, kde mu pomôžu prekonať jeho obsesívnu myšlienku na ňu.
Pomohlo to?
Po 18 mesiacoch stretnutí s poradcom sedenia, ktoré nikam neviedli, ukončila. Muž sa stále nedokázal s No Match zmieriť. Stratila trpezlivosť a prestala s ním komunikovať. Už sa viac nedokázala zaoberať jeho požiadavkami intenzívnejšieho kontaktu. Ako na to reagoval? Zažaloval ju o v prepočte 2 100 000 eur.
Na Najvyšší súd podal dve žaloby, v ktorých uvádza, že odmietnutie poškodilo jeho dlho budovanú povesť a spôsobilo emocionálnu traumu. Tvrdí, že utrpenie ovplyvnilo jeho schopnosť pracovať ako aktívny obchodník s vysokým kapitálom v noci a zaneprázdnený generálny riaditeľ cez deň.
Súčasťou žaloby sú tiež viaceré udalosti, keď sa mala dopustiť hanlivého urážania pred ostatnými ľuďmi. Napríklad pri rozhovore v aute, v ktorom ich počul šofér, v plnej kaviarni, ale najmä keď prišla za ním do práce upozorniť ho, nech ju neobťažuje, pričom hovorila do zapnutého reproduktora. Tvrdí, že teraz sa nedokáže normálne zapájať do medziľudských rozhovorov a jeho schopnosť efektívne uzatvárať zmluvy je narušená.
Keď vojna, tak vojna
Nora Tan podala protižalobu a žiada peniaze, ktoré minula na zabezpečenie domu pred Kawshiganom a na spoločné poradenské stretnutia. Musela si nainštalovať kamery, alarmový senzor a videozvonček, aby sa ochránila pred neželaným pytačom. Žiada o 1 400 eur ako kompenzáciu týchto nákladov.
Právny zástupca ženy pri odvolaní proti druhej žalobe uviedol, že muž ju zámerne inicioval s motívom obťažovať ju, keďže predpokladá, že sa bude brániť, čo znamená, že s ním musí prísť do osobného kontaktu. Ide o vypočítavý pokus vynútenia si pozornosti.
Nora Tan získala urýchlený ochranný zákaz približovania sa, ktorý je účinný až do uzavretia jej žiadosti o dlhodobú osobnú ochranu. Podala aj sťažnosť na súd, ktorý Kawshiganovi nariadil zaplatiť jej 14 000 eur za trovy právneho konania.