Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Zuzana Čaputová dnes navštívi Spiš a v nasledujúcich dňoch aj Bardejov, Prešov a Trebišov

Prezidentka bude ešte do konca tohto týždňa úradovať z Košíc.


Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes navštívi Spiš a v nasledujúcich dňoch aj Bardejov, Prešov a Trebišov. Prezidentka bude ešte do konca tohto týždňa úradovať z Košíc.

Spolu s estónskym prezidentom Alarom Karisom navštívia predpoludním Spišský hrad. Popoludní prezidentku oboznámia s projektom výstavby domov v obci Kocerovce, do ktorého zapojili miestnu rómsku komunitu. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Keď sa prezidentka vráti do Košíc, navštívi tiež jedno z najvýznamnejších vedeckých pracovísk v Košiciach, a to laboratóriá Výskumného centra progresívnych materiálov a technológií PROMATECH. Podvečer sa prezidentka pripojí k online Samitu pre demokraciu, ktorý organizuje prezident USA Joe Biden.

TASR

Vo štvrtok prezidentka navštívi Bardejov, kde sa stretne s predstaviteľmi samospráv bardejovského okresu a navštívi aj Baziliku sv. Egídia, ako aj zrekonštruovaný Františkánsky kláštor. Navštívi aj prevádzku spoločnosti Obuv-Špeciál, ktorá má dlhoročnú tradíciu výroby obuvi v Bardejove.

Popoludní prezidentka bude smerovať do Prešova, kde sa stretne s osobnosťami mesta a šarišského regiónu a večer sa zúčastní na Veľkonočnom koncerte Štátnej filharmónie Košice v Dome umenia. V piatok prezidentka príde do Trebišova, kde sa stretne s osobnosťami mesta a regiónu Dolný Zemplín.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje