Zuzana Čaputová si na Malte uctila pamiatku zavraždenej novinárky

Práca novinárov a sloboda médií je podľa Čaputovej pre fungovanie demokracie nenahraditeľná.


Prezidentka Zuzana Čaputová si v stredu 5. októbra po prílete na Maltu, kde sa dnes zúčastní na stretnutí prezidentov EÚ združených v skupine Arraiolos, uctila pamiatku maltskej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej, ktorú zavraždili, podobne ako Jána Kuciaka, pre jej investigatívnu prácu. Hlava štátu o tom informuje na sociálnej sieti.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Práca novinárov a sloboda médií je podľa Čaputovej pre fungovanie demokracie nenahraditeľná. „Aj keď sa nám politikom a političkám môžu ich výstupy niekedy prijímať ťažko, význam ich práce presahuje naše záujmy či komfort,“ napísala v statuse prezidentka, podľa ktorej je neprípustné robiť z nich terč útokmi, ktoré nemajú žiadny vecný ani racionálny základ. „A je dvojnásobne neprípustné robiť tak na prekrytie vlastných chýb a slabostí,“ dodala na záver Zuzana Čaputová.

Uctila som si pamiatku maltskej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej, ktorú zavraždili, podobne ako Jána Kuciaka,…

Posted by Zuzana Čaputová on Wednesday, October 5, 2022

Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Mário Budinský
Absolvent grafického dizajnu na UAT v Bratislave a marketingovej komunikácie na UCM v Trnave, ktorý sa už viac ako 10 rokov profesionálne venuje analýze internetových trendov, digitálnemu storytellingu a monitoringu popkultúry. Patrí k priekopníkom domácej internetovej scény, pričom meme tvorbe sa denne venuje už vyše 20 rokov. Ako autor desiatok tisícov satirických príspevkov aktívne formuje slovenský digitálny folklór, pričom jeho vizuálny obsah opakovane vyvolal celonárodné spoločenské debaty. V redakcii EMEFKA sa špecializuje na včasné zachytenie online bizáru, bulvárnych fenoménov a transformáciu komplexných trendov do virálneho obsahu.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA