Zuzana Plačková má prednášať na vysokej škole, slovenskí študenti sa búria

Vedenie je nadšené, študenti protestujú.


Súkromná škola University College Prague v Bratislave si na prednášku pre vysokoškolských študentov pozvala možno trochu netradičného hosťa. O svojom podnikaní a sociálnych sieťach im príde porozprávať Zuzana Strausz Plačková. Študenti však majú pocit, že kvôli jej kriminálnej minulosti na školskú pôdu nepatrí, informuje portál Refresher.

Vedenie je však z návštevy Plačkovej nadšené, vykresľujú ju ako hosťa podobnému prezidentke Zuzane Čaputovej či Celeste Buckingham. Prednáška síce povinná nie je, no študenti sa rozhodli zakročiť aj tak.

Odporúčame prečítať:

Kaufland stiahol z pultov obľúbené ovocie. Ak ho máš doma, hrozí ti žltačka

Študenti nechcú, aby škole kazila meno

Jedna zo študentiek univerzity sa vyjadrila, že nechce, aby Plačková škole kazila meno a zdieľala prednášku na svojich sociálnych sieťach. Na škole sa tiež rozoslal dotazník, kde až 80 študentov vyjadrilo nespokojnosť. Nezdá sa im totiž, že žena, ktorá mala v minulosti opletačky s políciou a točila scénky do filmu pre dospelých, by im mala byť inšpiráciou. Vedenie školy si však Zuzanu ako hosťku vybralo samo bez akejkoľvek ďalšej konzultácie.

Škola už prednášku nepropaguje, no stále si stojí za svojím

O prednáške sa už z instagramového profilu školy aktuálne nedozvieš. Príspevok totiž vymazali a o prednáške sa už dozvieš iba z oficiálneho webu školy, pod názvom „špeciálna prednáška“. Vedenie však na rozhnevané emaily študentov odpovedá správami, že Plačková nepochybne patrí k najpopulárnejším ľuďom na sociálnych sieťach, preto na školu prednášať príde.


Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné