Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 31.3.2023
sk
Benjamín
cz
Kvido
, Quido

Portál Economist zverejnil zoznam najbezpečnejších miest za rok 2021. Niekomu by sa možno mohlo zdať, že bezpečnosť sa nedá nejako objektívne vyhodnotiť, ale napriek tomu tu sú určité ukazovatele, ktoré môžu mať výrazný vplyv na to, či sa v danom meste cítime v bezpečí.

Vďaka tomu sa podarilo vytvoriť takzvaný Index bezpečnosti miest, v ktorom zohľadňovali digitálnu bezpečnosť, kvalitu zdravotných služieb, infraštruktúru, osobné slobody, ale aj environmentálnu bezpečnosť.

Shutterstock

Prvé miesto získalo európske mesto

Na prvom mieste sa tento rok umiestnila Kodaň, hlavné mesto Dánska. Zaujímavé je to hlavne z toho dôvodu, že v minulých rokoch sa na prvých priečkach väčšinou umiestňovali skôr ázijské mestá typu Tokio, Singapur či Osaka. Kodaň získala v celkovom hodnotení 82,4 bodu zo 100. K vysokej bezpečnosti mesta prispieva nízka zločinnosť, silná sociálna politika a súdržnosť obyvateľstva a malé ekonomické rozdiely medzi rôznymi vrstvami obyvateľov.

Shutterstock

Druhé miesto obsadilo kanadské Toronto, ktoré získalo 82,2 bodu, tretie miesto získal Singapur s 80,7 bodu. Zemiakovú priečku si uchmatlo austrálske Sydney (80,1 bodu), piate patrí japonskému Tokiu (80 bodov). Šieste miesto obsadil holandský Amsterdam (79,3 bodu), nasleduje novozélandský Wellington (79 bodov) a ôsme a deviate miesto majú čínsky Hong Kong a austrálske mesto Melbourne (oba získali 78,6 bodu). Prvú desiatku uzatvára švédsky Štokholm (78 bodov).


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje