Sobota 23.10.2021
sk
Alojzia
cz
Teodor
, Theodor

Portál Economist zverejnil zoznam najbezpečnejších miest za rok 2021. Niekomu by sa možno mohlo zdať, že bezpečnosť sa nedá nejako objektívne vyhodnotiť, ale napriek tomu tu sú určité ukazovatele, ktoré môžu mať výrazný vplyv na to, či sa v danom meste cítime v bezpečí.

Vďaka tomu sa podarilo vytvoriť takzvaný Index bezpečnosti miest, v ktorom zohľadňovali digitálnu bezpečnosť, kvalitu zdravotných služieb, infraštruktúru, osobné slobody, ale aj environmentálnu bezpečnosť.

Shutterstock

Prvé miesto získalo európske mesto

Na prvom mieste sa tento rok umiestnila Kodaň, hlavné mesto Dánska. Zaujímavé je to hlavne z toho dôvodu, že v minulých rokoch sa na prvých priečkach väčšinou umiestňovali skôr ázijské mestá typu Tokio, Singapur či Osaka. Kodaň získala v celkovom hodnotení 82,4 bodu zo 100. K vysokej bezpečnosti mesta prispieva nízka zločinnosť, silná sociálna politika a súdržnosť obyvateľstva a malé ekonomické rozdiely medzi rôznymi vrstvami obyvateľov.

Shutterstock

Druhé miesto obsadilo kanadské Toronto, ktoré získalo 82,2 bodu, tretie miesto získal Singapur s 80,7 bodu. Zemiakovú priečku si uchmatlo austrálske Sydney (80,1 bodu), piate patrí japonskému Tokiu (80 bodov). Šieste miesto obsadil holandský Amsterdam (79,3 bodu), nasleduje novozélandský Wellington (79 bodov) a ôsme a deviate miesto majú čínsky Hong Kong a austrálske mesto Melbourne (oba získali 78,6 bodu). Prvú desiatku uzatvára švédsky Štokholm (78 bodov).


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť