Zvláštne pracovné pozície, o ktorých by si nepovedal, že človeka naozaj uživia

Od profesionálneho oňuchávača podpazuší až po loviča bicyklov z vody v Amsterdame.

Existuje obrovské množstvo rôznych pracovných pozícií, o ktorých si možno ani netušil. Sú však aj veci, pri ktorých si povieš, že „aj toto musí niekto robiť.“ Pre niektorých ľudí je rovnako nepochopiteľné aj to, že sa dokážeme uživiť písaním takýchto článkov. Uvidíte však, že existujú aj oveľa bizarnejšie pracovné pozície, ktoré ľuďom dokážu zarobiť.

Veci, ktoré niekedy robíme nezištne sú v niektorých krajinách dokonca platené. Určite si už v minulosti počul o rôznych čističoch miesta činu, testovačoch marihuany alebo o mnohých iných, napodiv smiešnych povolaniach. Pozri si niekoľko ďalších, ktorými sa živia ľudia po celom svete.

Profesionálny postávač

Áno, existuje aj povolanie, v ktorom je tvoja pracovná náplň státie v rade za niekoho iného. Táto práca je preslávená najmä v Japonsku, kde ľuďom zaplatíte za to, aby spokojne stáli a čakali v rade za vás. Nie je to však zas až taká jednoduchá práca, pretože netrpezlivý človek by pri nej prišiel pravdepodobne o nervy.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/season-17-the-simpsons-17×21-l2JecetuZ9ZlozV6w)

Profesionálny spachtoš

Určite si hovoríš, „ježiš, to by som chcel robiť aj ja, to by bola asi najlepšia práca pre mňa.“ Profesionálni vyspávači sú predmetom skúmania vedcov, ktorí bližšie pozorujú človeka v spánku a skúmajú poruchy spánku. Toto je asi najpohodlnejšia práca na svete.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cat-time-humans-wNzNn7Lco0yhq)

Testovač matracov a nábytku

Dobre, tak táto práca sa, čo sa pohodlnosti týka, môže pokojne vyrovnať aj profesionálnemu spáčovi. Všetko treba otestovať, aj pohodlnosť gauča alebo nového matraca pre ten najlepší spánok. Táto práca by mohla byť nepríjemná, iba ak by boli matrace vyrábané z kaktusov alebo iných podivností.

bruce mars, pexels.com

Vyrovnávač záhybov na topánkach

Nikomu by asi v živote nenapadlo, že existuje aj takáto práca. Aby boli topánky krásne a elegantné, sú v továrňach ľudia, ktorí sa starajú o to, aby na nich nebol žiadny nežiadaný záhyb či iný nešvár.

pixabay.com (https://www.pexels.com/photo/fashion-red-pin-women-s-shoes-66856/)

Lovič bicyklov

Niet sa čomu čudovať, že toto povolanie existuje práve v Amsterdame. Presúvanie sa po meste na bicykli je tu veľmi preslávené a Amsterdam je tým charakteristický. Nie je preto až takým prekvapením, že tisícky bicyklov skončia ktovie akou náhodou v tunajších vodných kanáloch. Preto v tomto meste existuje aj profesia, ktorá by sa mohla nazvať aj „rybárom bicyklov“. Ročne tu z vodných ciest vytiahnu okolo 14 000 hrdzavých bicyklov.

Pien Huang

Lovič golfových loptičiek

Obrovské množstvo golfových loptičiek končí tam, kde by nemalo. Sú nimi aj jazierka a iné vodné plochy, ktoré sa na ihrisku nachádzajú. Ak miluješ potápanie a prírodu, tak by sa ti táto práca mohla veľmi páčiť. Potápači sú zodpovední za vylovenie väčšiny golfových loptičiek z dna jazierok. Možno sa to zdá ako zábavná robota, no niektoré tieto jazierka nie sú úplne najlepšie udržiavané a sú v nich okrem smetí aj hady a iné nechutné veci.

Testovač psieho jedla

Tými sme boli v detstve viacerí, keď nám to nedalo a museli sme si vyskúšať, ako chutia psie granulky. Testovači psieho jedla, teda rôznych granuliek a iných špecialít zisťujú, či je toto jedlo pre našich domácich miláčikov predovšetkým chutné a či je v súlade s normami kvality. Nikto si nezaslúži zlé jedlo, hlavne nie najobľúbenejší člen rodiny.

Ovoniavač papierových vreckoviek

Určite si si už všimol, že papierové vreckovky nemajú buď žiadnu vôňu alebo sú parfumované a veľmi príjemne voňajú. Teda, pokiaľ to nie sú kamilkové vreckovky. Čuduj sa svete, ale aby ti pod nosom vreckovky voňali, tak sa o ich vôňu najprv musí niekto postarať. Nato sú práve ovoniavači vreckoviek. Nerob si na túto prácu nejaký zálusk, lebo skôr by si sa dostal na miesto mozgového chirurga, ako sem.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/dog-puppy-walk-3oKIP83aTWXTZZBgmA)

Zberač červov

Nezamýšľal si sa niekedy, odkiaľ sa berú všetky tie potvorky, ktoré rybári používajú ako návnady? Vidíš, aj toto je práca, ktorú musí niekto robiť. Milovníci prírody, ktorým tieto malé potvorky nevadia, ich chodia v noci chytať do záhrad, parkov a ihrísk.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/eating-dinner-lunch-lYRFF6Voh4brq)

Ovoniavač podpazušia

Tými sme žiaľ viacerí, hlavne počas leta, avšak nechcene. Sú však ľudia, ktorí sa týmto naozaj živia. Zamestnávajú ich firmy, ktoré vyrábajú dezodoranty. Aby zistili, nakoľko je dezodorant účinný, je potrebné ho otestovať. Testovači tak denne ovoniavajú aj 100 rôznych podpazuší. Podľa ich zistení potom píšu správy, na základe ktorých sa dezodoranty vylepšujú.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/endemolbeyond-gross-ew-armpit-l0O9yOmABbo2xbdQY)

Profesionálny trúchlič

V prípade, že máš pocit, že na tvojom pohrebe to nebude dosť smutné a nikomu nebudeš nejak extra chýbať, môžeš si najať profesionálnych trúchličov. Či tam naozaj prídu a budú trúchliť, sa ty už nedozvieš, takže ti to môže byť v konečnom dôsledku úplne jedno. Ako môže niečo takéto existovať?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/two-funerals-vMBz7KKXW7TeU)

Profesionálny túlič

Ak by si bol niekedy v Japonsku a chýbala by ti tvoja frajerka, tak môžeš využiť služby profesionálnej túličky alebo inak objímačky. Tá bude pri tebe za peniaze spať, môžeš sa k nej pritúliť, ale nič viac, ty prasiak.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/love-cute-puppy-5t7AJfJQnmsP5Tm1QS)

Profesionálny potláčač

Japonsko je vskutku zvláštna krajina. Práve v nej sa nachádza aj táto pracovná pozícia. Určite si už videl videá, kde sú páni v uniformách, ktorí doslova tlačia ľudí do natrieskaného metra. Táto krajina sa nezaprie vo svojej pracovitosti, a preto chce byť každý v práci načas. Ráno im pri tom pomáhajú práve títo profesionálni potláčači.

Zdroj: scoopwhoop.com, brightside.me
Titulná fotka: Melanie Pongratz, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najšpinavšie miesto na letisku nie sú záchody. Štúdia ukázala prekvapivý záver

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME