Zvláštne príchute našich obľúbených pochúťok, ktoré budeš chcieť okamžite ochutnať

Už keď si myslíš, že ťa nič neprekvapí, tak zistíš, aké príchute Kit-Kat ešte existujú.

Určite sa to už stalo aj tebe, že si v zahraničí videl nejakú tvoju obľúbenú sladkosť alebo jedlo, ktoré malo nezvyčajnú príchuť. Väčšinou sú to veci, ktoré len tak bežne u nás nedostaneš a príchute týchto produktov sú prispôsobené chutiam tunajších ľudí.

Napríklad, u nás nie sú úplne bežné chipsy s príchuťou octu, pričom Angličania ich milujú. Nájdu sa však aj naše slovenské produkty, ktoré v zahraničí kúpiš s inou príchuťou, akú na Slovensku ani nepoznáme. Pozri sa s nami na obľúbené produkty, ktoré sa vyrábajú aj v rôznych nezvyčajných príchutiach, o ktorých si, pravdepodobne, netušil.

Oreo s príchuťou „švédska ryba“?

Nie, nejde o sušienky, ktoré majú náplň s príchuťou ryby. ‘‘Švédska ryba‘‘ je názov obľúbených želé cukríkov, ktoré majú príchuť hrozna a višní. Švédi ich majú natoľko radi, že sa ich chutiam prispôsobil aj výrobca sušienok Oreo.

Instagram @kevinchen9 (https://www.instagram.com/p/BJ0OfTngzHn/?utm_source=ig_embed)

Biela cola od Pepsi

Limitovaná edícia colového nápoja, ktorá bola predávaná v Japonsku. Táto biela cola chutila rovnako ako klasická, iba mala jemnú citrusovú príchuť.

Instagram @marcosora(https://www.instagram.com/p/BBWIzHROk7l/?utm_source=ig_embed)

Chipsy s príchuťou limetky

Od rovnakej značky máme v regáloch podobné chipsy aj my, len s tým rozdielom, že ide o kombináciu chilli a limetka. Avšak, v Amerike dostaneš kúpiť aj také, ktoré majú čistú, limetkovú príchuť. Ktovie, či chutia ako plátok limetky.

Instagram @anastasia_kurskaya(https://www.instagram.com/p/BVumbQRADWO/?utm_source=ig_embed)

Kit-Kat s príchuťou matcha

Túto sladkosť dostaneš aj u nás, no len v bežných čokoládových príchutiach. V Japonsku ich majú o trochu viac a jednou z nich je aj príchuť matcha (silný zelený čaj s povzbudivými účinkami). Príchuť veľmi obľúbená hlavne medzi študentmi. Okrem toho by si však v Japonsku dokázal nájsť aj príchute ako wasabi, saké alebo červené fazuľky.

Instagram @annalisagennaro (https://www.instagram.com/p/BWhYtPyhQ68/?utm_source=ig_embed)

Sprite s príchuťou uhorky

Ľudia, ktorí majú radi uhorkovú limonádu by asi týmto drinkom nepohrdli. Limitovaná edícia obľúbeného nápoja bola dostupná iba v Rusku. Chutila ako sóda, do ktorej si nasekal čerstvú uhorku.

Instagram @nazymrakhman(https://www.instagram.com/p/BUetLviAZkd/?utm_source=ig_embed)

Chipsy s príchuťou soli a octu

Ako sme už vyššie spomínali, pre nás nie úplne bežná kombinácia, no sú ľudia, ktorí ju doslova milujú. Takúto špeciálnu príchuť chipsov môžeš nájsť v amerických obchodoch a v niektorých európskych mestách.

Instagram @menudeideias (https://www.instagram.com/p/_mUOYERV6d/?utm_source=ig_embed)

Fanta s príchuťou bazy

Pre nás celkom bežná príchuť. Kto v detstve nepil bazový sirup od babky, akoby ani nežil na Slovensku. Príchuť Fanty však bola inšpirovaná nápojom z Rumunska, ktorý má názov Socată, ktorý u nás poznáme ako bazovú limonádu.

Pre ľudí zo zahraničia bola táto príchuť naozaj nezvyčajná a nová. Fanta má však oveľa viac príchutí, ktoré zas my na Slovensku môžeme dostať len v špecializovaných obchodoch na zahraničné produkty. Napríklad ananás, mango alebo broskyňa.

Instagram @candystore_bratislava (https://www.instagram.com/p/BiJqJVmAr3W/)

Tic Tac s príchuťou pukancov

Pukance majú snáď radi všetci, ale dávať si Tic Tac s ich príchuťou? Tieto cukríky poznáme s rôznymi príchuťami, ale pukancovú ste, pravdepodobne, ešte neskúšali. Avšak tí, ktorí ich už stihli vyskúšať, tvrdili, že to nebol práve najlepší nápad.

Instagram @capitaozeferino(https://www.instagram.com/p/BCwED6DSUmH/?utm_source=ig_embed)

Slaninková sóda

Naozaj zvláštna príchuť, ktorú máš možnosť zohnať v Amerike. Aj napriek tomu, že majú slaninu viacerí veľmi radi, zhodli sa, že to chutí naozaj zvláštne.

Instagram @luismtz07(https://www.instagram.com/p/BPGXK39hWqh/?utm_source=ig_embed)

Šialené frapuccino

Kde inde by si si mohol dať ‘‘unicorn‘‘, teda jednorožcové frappucino, ak nie práve v Starbucks. Samozrejme, že bolo poriadne farebné a nechýbali ani trblietky. Dalo sa však kúpiť len v troch krajinách – v Mexiku, Spojených štátoch a v Kanade.

Instagram @starbucks(https://www.instagram.com/p/BTEWcNHjACU/?utm_source=ig_embed)

Horalky ako ich nepoznáš

U nás na Slovensku dostať iba klasické, arašidové Horalky. Avšak, existujú aj iné príchute. Tie dostať u našich susedov v Poľsku. Pod názvom Goralki sa predávajú vo vanilkovej, kokosovej, čokoládovej, ale aj lieskovoorieškovej príchuti.

Chrumky s príchuťou coly alebo cheeseburgera

Slané chrumky Cheetos s príchuťou syra môžeš nájsť aj v našich obchodoch. Také, ktoré však u nás nenájdeš, sú s príchuťou coly alebo cheeseburgera.

merpup, reddit (https://www.reddit.com/r/mildlyinteresting/comments/2w5irx/bought_some_cheeseburger_flavored_cheetos_in/)

Praclíkové M&M’s

U nás nie je až také bežné, že miešame slané a sladké chute. V iných častiach sveta sú na to už však zvyknutí. Preto nie je vôbec náhoda, že u nich v obchodoch nájdeš praclíky namáčané v čokoláde alebo takéto praclíkové dražé.

Instagram @katebraley (https://www.instagram.com/p/ltKKv2uADS/)

Zdroj: brightside
Titulná fotka: kevinchen9amazon

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
12
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Títo ľudia zabudli, ako sa povie určitý výraz. Nahradili ho však tým najvtipnejším spôsobom


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME