Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin
Zdroj: ©Shutterstock

Zvláštne veci, ktoré sú v Británii normálne, no nikto iný im nerozumie

"Drahé súkromné školy sa tu volajú verejné školy."

Briti sú divní. Možno je to len subjektívny názor nezainteresovaných, ale ľudia, čo vedia zvrtnúť debatu o čaji na boj na život a smrť a masu z krvi a prasacieho tuku označujú slovom puding, jednoducho nemôžu mať všetkých päť pohromade. Ale to nie je všetko. Vysvitlo, že čiernym pudingom zoznam britských podivností ani zďaleka nekončí. To je ešte len začiatok.

Jessica Rose, na Twitteri ako @jesslynnrose, je pôvodom z Ameriky, poslednú dekádu sa však zdržiava v Spojenom kráľovstve. Aj napriek tomu, že desať rokov je pomerne dlhá doba na to, aby si človek zvykol, niektoré veci jej stále nedajú spávať. Na sociálnych sieťach sa podelila o zoznam niekoľkých absurdít, ktoré sú v tejto krajine úplne bežné. A ona ich ani za ten svet nevie pochopiť.

Jej tweet sa stal za krátku chvíľu virálom s viac ako 60-tisíc lajkmi a dá sa s istotou povedať, že šokoval obe strany spektra. Briti boli mimo z toho, že inde vo svete veci takto nefungujú, a zvyšok populácie nedokázal stráviť, že u nich to funguje presne takto. Tak si teda v stručnosti zhrňme, čo je na tomto národe, ktorý sa rozhodol dištancovať, také zvláštne. 

1. Keď sa Briti lúčia, ich hlas progresívne stúpa, takže to vlastne znie ako „bYEEEEE“. Prečo?!

2. Slovo patronise vyslovujú ako pat-row-nize, ale slovo patron sa vyslovuje presne tak, ako by človek čakal. Táto odlišnosť ma značne znepokojuje.

3. Briti napchajú smaženú rybu hádam do hocičoho. Rybie prsty si dávajú aj do sendvičov. 

4. Na svete existuje xy rýchlych a lacných jedál, ktorých príprava ti nezaberie viac ako desať sekúnd. Tak prečo fazule z konzervy? A prečo na plátku chleba?!

Shutterstock

5. Najdrahšie súkromné školy volajú verejné školy, čo je značne mätúce. Neviem, či sa už niekedy stretli s definíciou slova verejné.

6. Keď niekto zakončí mail slovom „sincerely“, vlastne to znamená „poj*b sa“. Keď ti niekto povie v bare „poj*b sa“, v 98 percentách prípadov to znamená, že si váži vaše priateľstvo. V zvyšných dvoch je to výzva na bitku.

Mohlo by ťa zaujímať:

Modré svetlo zo smartfónu a notebooku škodí tvojmu telu. Ako sa pred ním môžeš chrániť?

7. Majú tu plesy, ale nie ako školské podujatia v Amerike. Sú pre dospelých a hrá tam klasická hudba. V poslednej dobe sa ale rozhodli, že sem-tam predsa spravia aj školský ples. Vzdávam sa.

8. Britské pláže sú vlastne len kopa ostrých šutrov pri vode a ľudia sa na ne naozaj chodia prechádzať s radosťou. Nedá sa tu robiť absolútne nič, čo sa bežne na pláži robí – môžeš si akurát kúpiť cukríkovú lízanku zvanú „rock“ a hádať sa o ňu s čajkami.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.