Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil
Zdroj: ©Shutterstock

Zvláštne zvyky Američanov. Ľudia prezradili, čo na USA nevedia pochopiť

"Entrée znamená hlavné jedlo."

Čo krajina, to iná kultúra a k nej prislúchajúca zbierka zvykov, ktoré zvyšok sveta jednoducho nevie vstrebať. Napríklad také Spojené štáty americké ich majú požehnane. Ľudia z rôznych kútov sveta nedávno na Reddite prezradili, ktoré z nich sú pre nich absolútne nepochopiteľné. Súhlasíš s nimi?

1. Dlhy sú úplne bežná vec. Zaráža ma, aké jednoduché je zobrať si pôžičku alebo kreditku na niekoho meno bez toho, aby o tom dotyčný vôbec vedel.

2. Pochádzam z Kanady, a keď som bol v USA na dovolenke, nemilo ma prekvapila celková úroveň vzdelanosti alebo aspoň všeobecného prehľadu. Nehovorím, že sú tu všetci hlúpi. Je tu veľa vzdelaných ľudí, no omnoho viac takých, čo o svete nemajú ani páru. Rozdiel medzi nimi je priepastný.

3. Školskí maskoti. Aj na našich školách sa hrá šport, ale nikto to neberie tak vážne. V USA je to hotová udalosť – všetci sú pomaľovaní školskými farbami, na tribúnach ziapu niečo ako „GO, EASTTOWN EAGLES!!! OOGACHACKA!“ a do toho si v pozadí chlapík v kostýme orla točí na prste basketbalovú loptu. Šialené.

4. Drahé zdravotníctvo. Keď musí mať človek na tele vytetované DNR (Do Not Resuscitate – neoživovať), lebo radšej zomrie, ako by sa mal kvôli lekárskej pomoci zadlžiť do konca života, niečo je veľmi, ale naozaj veľmi zle. Žiť v neustálom strachu, že ťa jedna zlomená ruka finančne položí na lopatky, musí byť neskutočne skľučujúce.

Shutterstock

5. Entrée znamená hlavné jedlo. Nepochopím.

6. Nulová tolerancia voči násiliu na školách – kto vôbec vymyslel takúto kravinu?! Jediný, kto tým trpí, je obeť. Buď sa nechá šikanovať, alebo bude čeliť trestu za to, že sa pokúsil brániť. Jedno lepšie ako druhé.

Ako si umelá inteligencia poradila s maturitnými slohmi? Zadali sme jej témy, s akými sa trápili slovenskí študenti

Odporúčame prečítať:

Ako si umelá inteligencia poradila s maturitnými slohmi? Zadali sme jej témy, s akými sa trápili slovenskí študenti

7. Mnohí Američania uctievajú politikov do extrémnych rozmerov, vnímajú ich pomaly ako bohov. Mávajú vlajočkami, dávajú si tetovať ich výroky… V Európe býva zvykom politikov nenávidieť, takže takéto správanie mi skutočne hlava neberie.

8. Všade treba nechávať prepitné, dokonca aj na miestach, kde by si to vonkoncom nečakal. Reštaurácia? Okej, beriem. Ale prečo by som mal nechávať tringelt v obchode so suvenírmi? Okrem tých troch sekúnd, čo to niekto nablokoval, mi nebol poskytnutý prakticky žiadny servis.

zvyky, kultúra, Spojené štáty americké, Amerika, USA, Američania, prepitné, tringelt
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje