Zvrátené paradoxy dnešnej modernej doby

Alebo keď je ľudstvo také hlúpe, že ani nevie, čo má žrať

Nikdy ste nepremýšľali nad tým, ako je dnešná zvrátená doba plná humorných paradoxov? Tak teraz už budete.

1. Sociálne siete

Hoci nám výdobytky modernej doby ponúkajú neobmedzené možnosti ako spolu komunikovať, sme si vzdialenejší ako kedykoľvek predtým. Všetky siahodlhé nočné rozhovory s priateľmi, s ktorými sme trávili hodiny času pred tým ako revolúcia v oblasti technológii zasypala svet mobilnými telefónmi, tavíme do písmen, emotikonov a infantilných gifov. A potom príde cica na hranici dospelosti do obchodu a nevie si vypýtať desať deka šunky, lebo ona sa hanbí. Ale tie fotky s vytrčenou prdelou a ústami, za ktoré by sa nemusel hanbiť žiaden operenec, tie sa nehanbila poslať, však? Máme toľko možností ako udržiavať kontakt a namiesto toho sedíme oproti sebe v kaviarni a píšeme si cez messenger o nízkotučnom latté v nápojovom lístku pred nami. Nie je to tak decentne postavené na hlavu?

shutterstock.com (https://www.shutterstock.com/video/clip-13362044-stock-footage-two-girls-sitting-in-a-cafe-drinking-fruit-smoothies-and-texting-on-their-mobile-phones.html)

2. Jedlo

V dnešnej dobe hádam nejestvuje človek, ktorý by nemal problém s jedlom alebo čímkoľvek, čo sa okolo tejto témy čo i len obtrelo. Médiá nám stále častejšie podstrkujú nerealistickú vidinu dokonalosti, za ktorou sa nemilosrdne ženieme aj cez mŕtvoly. Skúšame jednu diétu za druhou, najprv žereme len otruby, potom nejeme mäso a zavŕšime to očistným týždňom, kedy všetky potrebné živiny čerpáme len zo vzduchu. Váha je náš úhlavný nepriateľ, akoby štyri číslice na akejsi hlúpej pár eurovej mašine charakterizovali celý náš život a to, kým v ňom budeme. Tlačíme sa nezmyselnými pilulkami s Erikou Judínyovou na obale, zapíjame to čajíkom na podporu trávenia, ale prejsť na čerstvý vzduch sa nejdeme, lebo to nám narúša harmonogram. Žiadna generácia pred nami neholdovala diétam a očistným programom tak, ako táto, a aj tak je percento obéznych ľudí najvyššie v histórii. Ale pokoj, nebudem ťa rušiť. Pokojne si vypi ten zelený sajrajt, určite z neho budeš do rána o dve veľkosti menšia a to, že ťa už sedemkrát riadne zosr*lo, to je v poriadku. Veď pre krásu sa trpí.

nytimes.com (https://www.nytimes.com/2014/10/07/science/our-understanding-of-giraffes-does-not-measure-up.html)

3. Technológie

Pred desiatimi rokmi sme si všetci naivne mysleli, že do práce sa dnes budeme voziť na lietajúcich autách a z reklám budú vyskakovať čerstvé hamburgery rovno k nám do obývačky. Dnes žijeme v tom svete, ktorý mal byť rozprávkovo idylický a rozvinutý po všetkých smeroch, no namiesto toho, aby sme investovali do rozumných projektov vytvárame realistické sexuálne bábiky s vyhrievaním v plastovej vagíne. Áno, presne tak. Milióny rokov evolúcie dospeli do momentu, že si jednoduchšie našetríme zopár tisícok na neživý, no stále dostupný sex, ako nadviažeme kontakt s niekým, kto má reálne emócie. Je to strachom z odmietnutia, našou vlastnou hlúposťou alebo sme už len naozaj takí leniví, že sa ani nepokúšame to maskovať?

lelong.com.my (https://www.lelong.com.my/exdoll-pu-163cm-realistic-sex-doll-display-mannequin-realdoll-I5640485-2007-01-Sale-I.htm)

4. Vzdelanie a vedomosti

Čím viac vieme, tým sme blbší. Kedysi ľudia nepoznali ani zlomok z toho, čo nám dnes internet naservíruje na zlatom podnose, no aj tak si dovolím povedať, že toho vedeli viac. Dnes, hoci naše možnosti nemajú už takmer žiadne limity, nechávame svoje mozgy dobrovoľne lenivieť. Namiesto toho, aby nám všetky výdobytky modernej doby pomáhali napredovať, sme sa im bezprostredne odovzdali a čakáme, čo bude ďalej. Mladí ľudia nepoznajú gramatiku, pretože počítač to za nich opraví. Malá násobilka je hádam už úplne pasé, lebo k výbave čerstvého druhostupniara na základnej škole neodmysliteľne patrí telefón, ktorý to zaňho v sekunde vypočíta. Každý druhý človek ani len netuší, kedy sa začala druhá svetová vojna, no vyškerenými selfíčkami spoza brán Osvienčimu si vytapetujeme profil a tvárime sa ako králi internetu. V škole nás naučili čítať aj písať, o čom ľudia v krajinách tretieho sveta len potichu snívajú, no my radšej ako knihu prelúskame bulvárny plátok od Aničky XY, ktorá nám radí, ako fajčiť ako bohyňa. A potom zaspamujeme sekciu na komentáre svojimi duchaplnými myšlienkami a obohatíme virtuálny svet o pár ďalších riadkov do zbierky, ktorú si o dva týždne nebude nikto, ale skutočne nikto pamätať.

thefamilyrules.com (http://thefamilyrules.com/choosing-the-right-school-for-your-child/)

5. Už to čítaš aspoň 5 minút, mal by si sa uraziť!

Ľudia sú hovadá. Nie všetci, ale sú. Sedia v aute pred prechodom pre chodcov a v hlave bodajú babičku, čo sa cezeň ťahá už dobrých desať minút, nožíkom rovno do hrude. Kam sa k*rva teperí teraz, keď ty tak súrne potrebuješ kúpiť rožky. A potom večer sadneš za počítač a pod každým videom či obrázkom striehneš na kohokoľvek, kto len náznakom urazí niečo, čo sa ti páči, aby si ho mohol sporadicky odpálkovať komentárom „keď sa ti nepáči, nepozeraj“. No prekvapivo, ľudia majú názory a nie vždy sa stotožňujú s tým tvojim. Ak sa niekomu niečo nepáči a je schopný to vyjadriť ako civilizovaná ľudská bytosť, má na to právo. A bohužiaľ aj keď sa vyjadruje ako k*kot na druhú, tak má na to právo. Dnes sa už nedá robiť ani humor bez zástupov ľudí, ktorí s bytostnou potrebou obhajovať menšiny robia presne to, za čo ostatným tak bezhlavo hubujú. No hotoví anjelici, ešte že vás na tom internete máme.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bollywood-india-indian-l1IYlexOYIac04VC8)

Titulná fotka: mumsadvice.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
8
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
18
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Manželia nútia tohto psa stravovať sa ako oni

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME