Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Zvýšená chorobnosť zatvára slovenské školy

Vysoká chorobnosť sa týka škôl a škôlok vo všetkých kútoch krajiny.


V bratislavskej Karlovej Vsi museli pre chrípku a jej podobné respiračné ochorenia zatvoriť tento týždeň tri školy v pôsobnosti mestskej časti. Informuje o tom na sociálnej sieti.

Od piatka do utorka (13. 12.) je zatvorená Spojená škola (SŠ) Tilgnerova. Počas týždňa sa neučilo na Základnej škole (ZŠ) Karloveská a Materskej škole (MŠ) L. Sáru, kde by sa mali deti a žiaci vrátiť v pondelok (12. 12.).

„Vzhľadom na to, že vysoká chorobnosť sa týka aj zamestnancov škôl a u detí je naprieč všetkými ročníkmi, dištančné vyučovanie školy neposkytujú,“ podotýka samospráva. Pre vysokú chorobnosť zatvorila niekoľko základných a materských škôl napríklad aj mestská časť Nové Mesto, všetkých 12 materských škôl dočasne zatvorila aj Dúbravka.

Shutterstock

Výchovnovzdelávací proces prerušili tento týždeň vo viacerých materských i základných školách v okrese Stará Ľubovňa, dôvodom je zvýšená chorobnosť. Pre TASR to potvrdila regionálna hygienička Mária Mancalová s tým, že mali na tamojšom regionálnom úrade verejného zdravotníctva celkovo hlásených 1249 akútnych respiračných ochorení.

„Chorobnosť tak dosiahla incidenciu 2481,8 na 100.000 osôb a stúpla v porovnaní s predchádzajúcim týždňom o 15,5 percenta. Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná vo vekovej skupine nula až päť rokov a najnižšia vo vekovej skupine 60 a viac rokov,“ konkretizovala Mancalová s tým, že priebeh ochorení bol komplikovaný u 12 osôb.

Vyučovanie v dôsledku zvýšeného počtu chorých detí prerušili na prvom stupni a v 6. triede v Základnej škole (ZŠ) Haligovce a v ZŠ sv. Cyrila a Metoda Stará Ľubovňa sa neučilo vo ôsmich triedach. Úplne zatvorili materskú školu (MŠ) vo Veľkom Lipníku, MŠ vo Vislanke, ZŠ s MŠ v obci Ľubotín a tiež Špeciálnu ZŠ sv. Anny v Starej Ľubovni.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť