Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.5.2024
sk
Florián
cz
Květoslav

10 chýb, ktorých sa dopúšťaš, pokiaľ neovládaš reč svojho tela

Zlozvyky, ktorým je dobré sa vyhnúť, ak chceš na ľudí zapôsobiť.


Ošívame sa

Či už je to niečo, čo robíme stále, alebo len v stresových situáciách, bolo by dobré sa to naučiť ovládať. Krútenie si s prameňom vlasov, hranie sa s prsteňmi, piercingami, náušnicami či inými ozdobami tela nepôsobí vôbec dobre.

Rovnako ako neustále sledovanie času na hodinkách alebo na mobile či poklepkávanie končekmi prstov po stole. Všetky tieto veci môžu hovoriť o našej nervozite alebo to môže vyzerať tak, že sa nudíme a najradšej by sme boli inde…

Shutterstock

Máme prekrížené končatiny

Je prirodzené, že veľa ľudí pri sedení automaticky prekríži ruky alebo nohy. Avšak pri komunikácii s inými môže tento postoj pôsobiť defenzívne, čiže obrannou pozíciou.

A tá by mohla vysielať signál, že nie sme otvorení voči načúvaniu iných alebo že sa v ich prítomnosti necítime dobre. Ak necháme svoje ruky a nohy položené voľne, budeme pôsobiť oveľa dôveryhodnejšie my, a rovnako aj to, čo hovoríme.

Polícia vyšetruje vraždu v bratislavskej Petržalke. V nedeľu (14. 4.) podvečer našla na Jasovskej ulici mŕtveho muža.

Odporúčame prečítať:

Útočník zabil influencerku z TikToku. Predstieral, že je kuriér s donáškou jedla

Gúľame očami

Niekomu sa to môže javiť ako prejav urážky alebo neúcty, preto si takéto „srandovné“ gestá nechajme na rozhovory s kamošmi a nepoužívajme ich počas pracovného stretnutia, rozhovoru s vyučujúcimi alebo pracovného pohovoru.

Shutterstock

Siahame si mimovoľne na tvár

Podľa psychologických štúdií má človek, ktorý klame alebo fabuluje, sklon k tomu, aby si zakryl rukou ústa. Robili sme to už ako deti. No postupom času sa to snažíme korigovať, čiže ruku od pier presmerujeme k nosu alebo sa poškrabeme na čele, prípadne sa začneme hrať s pramienkami vlasov. Nuž, tu máme na výber – buď prestaneme klamať, alebo sa to naučíme ovládať…

Sme príliš pokojní, až „tuhí“

Ak sme príliš meraví alebo sa tvárime strnulo, môže to na druhého pôsobiť tak, že nemáme chuť s ním tráviť čas, sme otrávení tým, že vôbec musíme byť v jeho spoločnosti, a nepočúvame to, čo nám hovorí. Aj keď je pravdou, že nie vždy nás hocikto dokáže zaujať, no môžeme si pomôcť tak, že budeme zapájať gestá a mimiku tváre, aby sme nepôsobili ako primrznutá kôpka nešťastia.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.